U prvoj utakmici 3. kola EHF Kupa u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" RK "Leotar" je poražen od HCB "Karvina" iz istoimenog grada iz Češke rezultatom 27:28 (14:13).

Šteta za domaćina jer je večeras igrao dobro tokom cijele utakmice, a gosti su vodili samo u tri navrata tokom 60. minuta meča.

Treba istaći da je Leotar od plus dva otišao na minus tri (17:20) u 42. minutu i opet došao na plus tri 26:23 čime je pokazao karakter. Ali, na kraju zbog nekoliko prokockanih zicera, gosti su došli do pobjede.

Nakon Izviđača, Sloge, Gračanice i ovaj meč se igrao na jedan posjed. Poveli su gosti preko reprezentativca Solaka, a nakon toga sa dva gola Dimitrijevića u trećem minutu bilo je 2:1.

Domaćin je stalno u prednosti od jednog gola, a gosti ih sustižu. Međutim, nakon izjednačenja 6:6 sa dva gola Dimitrijevića koji je večeras, naročito u prvom poluvremenu, odigrao maestralno, domaćin dolazi do dva gola prednosti 8:6 u 14. minutu, 10:8, pa 11:9, 12:10 i u 29. minutu 14:12. Tada gosti u posljednjim trenucima preko Solaka smanjuju i sa minimalnom razlikom odlazi se na poluvrijeme 14;13.

Tokom drugog poluvremena viđeno je više preokreta jer su nakon 15:13 i 16:14 u 34. minutu gosti samo minut kasnije izjednačili i preko Patzela, nakon početnog vođstva od 0:1), ponovo u vođstvo, a u 42. minutu imaju i plus tri 17:20.

Veliki broj gledalaca pomislio je da je gotovo, ali se domaćin polako približavao gostima i sa dva gola Parežanina u 46. minutu dolazi do izjednačenja 21:21. Golom Stankovića u 48. minutu Leotar ponovo dolazi u prednost, a u 51. minutu imaju i plus tri 26:23.

Tepić je posljednji gol za Leotar dao u 55. minutu za vođstvo od 27:25. Do kraja, Trebinjci nisu dali nijedan gol, a gosti tri za konačan rezultat 27:28.

Nakon utakmice pomoćni trener gostiju Daniel Jaros je istakao da su imali problema sa golmanima.

"Smatram da ćemo u Karvini igrati bolje. Atmosfera je bila izuzetna. Vidjeli smo nekoliko videa kako igra Leotar tako da nas nisu iznenadili sa svojom igrom", rekao je Jaros.

Trener Leotara Dragiša Koraćević je naglasio da su njegovi momci igrali dobro tokom svih 60 minuta.

"Mislim da smo prvo poluvrijeme skoro odigrali savršeno. Jedna lopta na prazan gol, mogli smo otići na tri, četiri razlike. Međutim, ovo je iskusna ekipa, to smo vidjeli u drugom poluvremenu. Na minus tri smo nakon tajm-auta odlično reagovali i poveli sa tri razlike. Kad smo imali igru u napadu i odbrani došlo je do isključenja Todorova na dva minuta i to je ključni trenutak. Gosti su to iskoristili brzom serijom 2:0, a izgubili smo jednu loptu na prazan gol. Na kraju jedan razlike za njih, ali ništa nije gotovo jer još ima 60 minuta igre", jasan je Koraćević.

Revanš utakmica se igra naredne subote u Karvinu.

Sportska dvorana "Miloš Mrdić", 1.000 gledalaca. Sudijski par: Manea Doru i Iliescu Radu. Delegat: Radoš Rakočević. Isključenja: Leotar 3X2, a HCB Karvina 5X2. Sedmerci: Leotar 7(5), a Karvina 4(2).

RK "Leotar": Savović (2 odbrane), Knežević (4 odbrane), Dimitrijević 7, Stanković 6, Ratković 4, Parežanin 3, Milojević 2, Tepić 2, Kukić 1, Pavičić 1, Uljarević 1, Veraja, Ninković, Todorov, Petrović, Mrvaljević. Trener: Dragiša Koraćević.

HCB "Karvina": Solak 9, Patzel 6, Siroky 5, Harabiš 3, Nantl 3, Uzek 1, Ptačnik 1, Ruža, Prasivka, Placek, Skalicky, Mokros (3 odbrane), Kostalek (3 odbrane). Trener: Radek Godal.