У заосталој утакмици 4. кола Премијер лиге у рукомету, у Спортској дворани "Милош Мрдић" РК "Леотар" је поражен од РК "Грачаница" из истоимене општине 23:24(9:11). Ово је други пораз Требињаца у првенству који су остали на 9 бодова, а екипа Грачанице их је престигла на табели и сада има 11 бодова.

Сви су очекивали један тежак меч, али очито је да је Леотар у кризи игре, нарочито у нападу гдје су играли нервозно.

Када је противник давао шансу да се примакне на гол разлике домаћин је губио лопте или промашивао зицере, а гости рутински кажњавали. И на крају кад је Леотар изједначио у 59. минуту на 23:23 гости су повели, 23:24, а домаћин је имао прилику да изједначи.

Рјешење у нападу је био цепелин, али та комбинација је била прочитана од стране гостију. Многи се питају да ли је то био потез на крају утакмице када се треба изједначити или изгубити утакмицу или се тај атрактивни потез изводи кад екипи иде и кад води са више голова разлике.

Леотар је у првом полувремену само у два наврата водио и то са 2:1 у петом и са 9:8 у 24. минуту, а стално је био у заостатку. Након вођства од 9:8 до одласка на одмор гости су направили мини серију 0:3 и прво полувријеме је завршено 9:11.

Током других 30 минута гости су били нон-стоп у предност три гола разлике и у 55. минуту било је 20:23. Тада домаћин на крилима публике и добре одбране Кнежевића прави серију 3:0 и у 59. минуту стижу до изједначења 23:23.

Ипак, Грачаница постиже гол за коначан резултат 23:24.

Након утакмице, тренер Драгиша Кораћевић је истакао да је његова екипа у првом полувремену имала пуно проблема у нападу и дала само девет голова.

"У другом полувремену смо јурили резултат и у неким ситуацијама кад смо се требали вратити промашили смо зицере , а њихов голман је одбранио. Честитке играчима Грачанице на заслуженој побједи, а моји момци су имали огромну жељу, али нас је она можда однијела у контра ритам. Нема времена за тугу јер треба да још јаче збијемо редове и подигнемо главе. Накупило се умора, носиоци игре су изнијели велики терет, а немамо широку ротацију. Свака нам је утакмица битна као и ова", рекао је Кораћевић.

У наредном колу Требињци гостују у сриједу у Тузли гдје их дочекује РК "Слобода".

Спортска дворана "Милош Мрдић", 300 гледалаца. Судијски пар: Иво Бошњак и Јоспи Марић (оба Мостар). Делегат: Славен Томић (Љубушки). Искључења: Леотар 3X2, а Грачаница 8X2.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Нинковић, Милојевић 3, Станковић 9, Ратковић 2, Парежанин 2, Кукић 4, Тодоров, Петровић, Мрваљевић, Тепић, Павичић 2, Уљаревић 1, Димитријевић, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.

РК "Грачаница": Џанбеговић, Шахдановић, Мехмедовић, Исаковић 3, Ахметашевић, Шабић, Карановић 2, Мехмедовић 5, Џиновић 2, Мешиновић, Мехмедчехајић 5, Демировић, Хамидовић 5, Даутовић 1, Мехић, Мусић 1. Тренер: Дамир Доборац.