Fudbalska selekcija srbije.webp

Фудбалска репрезентација Србије пласирала се на Европско првенство након 24 године иако је посљедњи меч квалификација одиграла 2:2 против Бугарске у Лесковцу.

Србија је много боље отворила утакмицу и имала неколико одличних напада у мечу у којем јој је био потребан само бод да би обезбиједила пласман на првенство Старог континента који се сљедеће године игра у Њемачкој.

Такву игру "орлови су крунисали голом Милоша Вељковића у 17. минуту. Штопер Вердера се најбоље снашао послије корнера и гужве и са пет метара послао лопту ударцем главом у мрежу Бугара.

Србија је могла до 2:0 у 21. минуту, али је ударац главом Александра Митровића са десетак метара одлично одбранио голман гостију Даниел Наумов.

Бугарска је могла до изједначења у 28. минуту, али је капитен Кирил Десподов погодио пречку и стативу ударцем са двадесетак метара. Голман Бугара Наумов спријечио је Филипа Костића да дуплира предност Србије у 35. Минуту и на одмор се отишло са 1:0.

У другом полувремену гледали смо прави суноврат српских фудбалера.

Бугарска изједначује у 59. минуту. Катастофална игра Србије је кажњена након почетничке грешке Костића коју кажњава Русев одличним ударцем са 10-так метара.

Скандлозна игра Србије у другом дијелу је кажњена од стране упорних Бугара. Испала је комплетна одбрана "орлова", па је Десподов од центра ишао сам ка голу Србије и лако савладао Милинковић-Савића.

Шест минута касније Влаховић је постигао гол за Србију који је поништен због офсајда.

У 82. минуту центаршут Душана Тадића био је одличан и лопта је завршила на петерцу, гдје је прецизан за 2:2 био Срђан Бабић, иначе рођени Бањалучанин.

Србија је тако освојила бод у Лесковцу и пласирала се на први Еуро након 2000. године који се тада играо у Белгији и Низоземској.

У другом мечу групе Г Мађарска је у Будимпешти побиједила Црну Гору 3:1 и тиме потврдила већ осигурану визу на Еуро.