У 7. колу Премијер лиге у Тузли је КК "Слобода" побиједила "Леотар" резултатом 86:78 након продужетка (17:12, 15:19, 16:18, 18:17) у продужетку (20:12).

Након вечерашње утакмице Тузлаци су дошли до пете побједе, а Требињци имају четири пораза.

Повели су гости 0:2 кошем Гобовића, али домаћин прави серију 9:0 тако да је у трећем минуту 9:2. На половини прве четвртине било је 9:5, а првих десет минута завршено је 17:12.

Током друге четвртине гости полако смањују разлику, а у 17. минуту долазе у вођство 28:29. Ипак се на полувријеме отишло са минималним вођством домаћина 32:31.

Током треће ћетвртине гости боље играју и у 25. минуту имају плус 5, (39:44), а у посљедњих десет минута Требињци улазе са минималним вођством 48:49. Требињци су били у предности у посљедњих десет минута и 40 секунди до краја имали су лопту и предност 65:66. Имали су три шута за побједу, али су промашили.

Стронг 15 секунди до краја са линије слободних бацања промашује прво, а даје друго за изједначење 66:66. У посљедњем нападу Шакотић шутира, али није погодио тако да је регуларни дио утакмице завршио 66:66 и отишло се у продужетак.

Тузлаци су у продужетку били далеко бољи и пет минута ријешили у своју корист тако да је коначан резултат 86:78.

Најбољи у редовима домаћина био је Сејфић са дабл-дабл учинком од 11 кошева и 22 скока, а најефикаснији је био Стронг са 25 кошева, а код Леотара Миловић са 26 и Ђурасовић са дабл-дабл учинком од 19 кошева и 11 скокова.

У наредном колу Требињци гостују у КК "Младост" из Мркоњић Града.

КК "Слобода": Стронг 25, Гутић 11, Омеровић 2, Лелић 12, Сејфић 11, Јакуповић 14, Ћосић, Анделија 7, Камберовић, Черкезовић 2, Херенда, Крајинић 2. Тренер: Драгољуб Видачић.

КК "Леотар": Гобовић 2, Аџић 2, Рикало, Глоговац 5, Шакотић 8, Ђурасовић 19, Марковић, Милидраговић 4, Миловић 26, Бојанић 12. Тренер: Марко Ичелић.