U 7. kolu Premijer lige u Tuzli je KK "Sloboda" pobijedila "Leotar" rezultatom 86:78 nakon produžetka (17:12, 15:19, 16:18, 18:17) u produžetku (20:12).

Nakon večerašnje utakmice Tuzlaci su došli do pete pobjede, a Trebinjci imaju četiri poraza.

Poveli su gosti 0:2 košem Gobovića, ali domaćin pravi seriju 9:0 tako da je u trećem minutu 9:2. Na polovini prve četvrtine bilo je 9:5, a prvih deset minuta završeno je 17:12.

Tokom druge četvrtine gosti polako smanjuju razliku, a u 17. minutu dolaze u vođstvo 28:29. Ipak se na poluvrijeme otišlo sa minimalnim vođstvom domaćina 32:31.

Tokom treće ćetvrtine gosti bolje igraju i u 25. minutu imaju plus 5, (39:44), a u posljednjih deset minuta Trebinjci ulaze sa minimalnim vođstvom 48:49. Trebinjci su bili u prednosti u posljednjih deset minuta i 40 sekundi do kraja imali su loptu i prednost 65:66. Imali su tri šuta za pobjedu, ali su promašili.

Strong 15 sekundi do kraja sa linije slobodnih bacanja promašuje prvo, a daje drugo za izjednačenje 66:66. U posljednjem napadu Šakotić šutira, ali nije pogodio tako da je regularni dio utakmice završio 66:66 i otišlo se u produžetak.

Tuzlaci su u produžetku bili daleko bolji i pet minuta riješili u svoju korist tako da je konačan rezultat 86:78.

Najbolji u redovima domaćina bio je Sejfić sa dabl-dabl učinkom od 11 koševa i 22 skoka, a najefikasniji je bio Strong sa 25 koševa, a kod Leotara Milović sa 26 i Đurasović sa dabl-dabl učinkom od 19 koševa i 11 skokova.

U narednom kolu Trebinjci gostuju u KK "Mladost" iz Mrkonjić Grada.

KK "Sloboda": Strong 25, Gutić 11, Omerović 2, Lelić 12, Sejfić 11, Jakupović 14, Ćosić, Andelija 7, Kamberović, Čerkezović 2, Herenda, Krajinić 2. Trener: Dragoljub Vidačić.

KK "Leotar": Gobović 2, Adžić 2, Rikalo, Glogovac 5, Šakotić 8, Đurasović 19, Marković, Milidragović 4, Milović 26, Bojanić 12. Trener: Marko Ičelić.