У 7. колу Премијер лиге БиХ у Горажду је домаћи МРК "Горажде" изгубио 27:29 (12:12) од екипе Леотара. Након овог кола Требињци се налазе на другом мјесту са 10 бодова са утакмицом мање колико има и РК "Борац" из Бањалуке.

Повео је Леотар голом Станковића из седмерца. У 10. минуту било је 4:5, а у 15. минуту плус два 7:9. Требињци су имали прилику да из посљедњег напада са минималним вођством оду на полувријеме, али Ратковићев шут брани голман домаћина и са неријешеним резултатом 15:15 одлази се на паузу.

Домаћин боље улази у других 30 минута тако да је у 38. минуту било и плус три 19:16, а у 46. минуту 22:20. Требињци у 57. минуту изједначују на 26:26, а голом Станковића прелазе у вођство 26:27.

Домаћин убрзо изједначује тако да је 100 секунди до краја било 27:27. Након што је седмерац изнудио Ратковић, сигуран реализатор био је Станковић и 60 секунди до краја доводи своју екипу у вођство 27:28.

Домаћин није искористио свој напад јер је Кнежевић одбранио шут играча Горажда, а са друге стране у контри је Павичић био успјешан за коначан резултат 27:29.

Код домаћина најефикаснији је био Пушило са 8, а код гостију неприкосновен је био Станковић са 13 голова, а и голман Кнежевић је још једном био одличан.

У наредном колу у Требиње долази РК "Слога" из Добоја. Спортска дворана "Мирсад Хурић", 700 гледалаца. Судијски пар: Бранимир Билић и Филип Дуганџић. Делегат: Миленко Турудић. Искључења: Горажде 2X2, а Леотар 2X2.

РК "Горажде": Плех, Чамо, Пушило 8, Јелушић 5, Кракоња 4, Јамак, Харун Дјана 2, Дедовић 4, Голубовић, Хоџић, Хамзић, Фазлић 2, Османковић 2, Ђерић, Жига, Златић. Тренер: Дјана Нермин.

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Милојевић, Станковић 13, Ратковић 3, Парежанин 2, Кукић 3, Бердовић, Тодоров, Петровић, Мрваљевић, Тепић 1, Павичић 5, Уљаревић 1, Димитријевић 1, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.