U 7. kolu Premijer lige BiH u Goraždu je domaći MRK "Goražde" izgubio 27:29 (12:12) od ekipe Leotara. Nakon ovog kola Trebinjci se nalaze na drugom mjestu sa 10 bodova sa utakmicom manje koliko ima i RK "Borac" iz Banjaluke.

Poveo je Leotar golom Stankovića iz sedmerca. U 10. minutu bilo je 4:5, a u 15. minutu plus dva 7:9. Trebinjci su imali priliku da iz posljednjeg napada sa minimalnim vođstvom odu na poluvrijeme, ali Ratkovićev šut brani golman domaćina i sa neriješenim rezultatom 15:15 odlazi se na pauzu.

Domaćin bolje ulazi u drugih 30 minuta tako da je u 38. minutu bilo i plus tri 19:16, a u 46. minutu 22:20. Trebinjci u 57. minutu izjednačuju na 26:26, a golom Stankovića prelaze u vođstvo 26:27.

Domaćin ubrzo izjednačuje tako da je 100 sekundi do kraja bilo 27:27. Nakon što je sedmerac iznudio Ratković, siguran realizator bio je Stanković i 60 sekundi do kraja dovodi svoju ekipu u vođstvo 27:28.

Domaćin nije iskoristio svoj napad jer je Knežević odbranio šut igrača Goražda, a sa druge strane u kontri je Pavičić bio uspješan za konačan rezultat 27:29.

Kod domaćina najefikasniji je bio Pušilo sa 8, a kod gostiju neprikosnoven je bio Stanković sa 13 golova, a i golman Knežević je još jednom bio odličan.

U narednom kolu u Trebinje dolazi RK "Sloga" iz Doboja. Sportska dvorana "Mirsad Hurić", 700 gledalaca. Sudijski par: Branimir Bilić i Filip Dugandžić. Delegat: Milenko Turudić. Isključenja: Goražde 2X2, a Leotar 2X2.

RK "Goražde": Pleh, Čamo, Pušilo 8, Jelušić 5, Krakonja 4, Jamak, Harun Djana 2, Dedović 4, Golubović, Hodžić, Hamzić, Fazlić 2, Osmanković 2, Đerić, Žiga, Zlatić. Trener: Djana Nermin.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Milojević, Stanković 13, Ratković 3, Parežanin 2, Kukić 3, Berdović, Todorov, Petrović, Mrvaljević, Tepić 1, Pavičić 5, Uljarević 1, Dimitrijević 1, Knežević. Trener: Dragiša Koraćević.