У Спортској дворани "Милош Мрдић" КК "Леотар" је изгубио од КК "Босна" из Сарајева 78:90 (19:26, 20:15, 22:27, 15:22) у 6. колу Првенства БиХ.

Након шестог кола Требињци имају по три побједе и пораза, а ово је други пораз у Требињу.

Гости су заслужено дошли до побједе и сада имају скор од четири побједе и два пораза. Домаћин је лоше почео меч, тако да је у четвртом минуту било 4:10, а у осмом минуту и плус десет за госте 14:24. Ипак, првих десет минута завршено је 19:26.

Током друге четвртине у 15. минуту било је минус четири 31:35, а у 16. минуту прво вођство за Требињце од 36:35, али се у друго полувријеме ушло са плус два за госте 39:41.

Домаћин је у 23. минуту имао и плус четири 47:43, у 25. минуту 51:47, али гости у 28. минуту поново долазе у предност 56:58. До краја четвртине екипа из Сарајева је дала десет поена, а домаћин пет и са резултатом 61:68 ушло се у посљедњих десет минута.

Четврту четвртину гости су добили са 17:22 тако да је коначан резултат 78:90.

Код домаћина најефикаснији је био Рикало са 20, а код гостију Царутхерс са 24 коша.

Наредног викенда Леотар гостује у Тузли гдје га дочекује КК "Слобода".

КК "Леотар": Ђурасовић 2, Рикало 20, Глоговац 9, Шакотић 9, Бојанић 10, Гобовић 13, Аџић 3, Марковић, Милидраговић 6, Вучинић, Миловић 6, Милановић. Тренер: Марко Ичелић. К

К "Босна": Божовић 14, Пашалић 3, Ћуревац 9, Царутхерс 24, Ј. Зубац 23, Јовановић 3, Бућук, Илић, Машић, Верлашевић 3, Џафић, Хаџифејзовић 11. Тренер: Александар Дамјановић.