U Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je izgubio od KK "Bosna" iz Sarajeva 78:90 (19:26, 20:15, 22:27, 15:22) u 6. kolu Prvenstva BiH.

Nakon šestog kola Trebinjci imaju po tri pobjede i poraza, a ovo je drugi poraz u Trebinju.

Gosti su zasluženo došli do pobjede i sada imaju skor od četiri pobjede i dva poraza. Domaćin je loše počeo meč, tako da je u četvrtom minutu bilo 4:10, a u osmom minutu i plus deset za goste 14:24. Ipak, prvih deset minuta završeno je 19:26.

Tokom druge četvrtine u 15. minutu bilo je minus četiri 31:35, a u 16. minutu prvo vođstvo za Trebinjce od 36:35, ali se u drugo poluvrijeme ušlo sa plus dva za goste 39:41.

Domaćin je u 23. minutu imao i plus četiri 47:43, u 25. minutu 51:47, ali gosti u 28. minutu ponovo dolaze u prednost 56:58. Do kraja četvrtine ekipa iz Sarajeva je dala deset poena, a domaćin pet i sa rezultatom 61:68 ušlo se u posljednjih deset minuta.

Četvrtu četvrtinu gosti su dobili sa 17:22 tako da je konačan rezultat 78:90.

Kod domaćina najefikasniji je bio Rikalo sa 20, a kod gostiju Caruthers sa 24 koša.

Narednog vikenda Leotar gostuje u Tuzli gdje ga dočekuje KK "Sloboda".

KK "Leotar": Đurasović 2, Rikalo 20, Glogovac 9, Šakotić 9, Bojanić 10, Gobović 13, Adžić 3, Marković, Milidragović 6, Vučinić, Milović 6, Milanović. Trener: Marko Ičelić. K

K "Bosna": Božović 14, Pašalić 3, Ćurevac 9, Caruthers 24, J. Zubac 23, Jovanović 3, Bućuk, Ilić, Mašić, Verlašević 3, Džafić, Hadžifejzović 11. Trener: Aleksandar Damjanović.