У 6. колу Првенства БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" РК "Леотар" је побиједио РК "Извиђач" из Љубушког 25:24 (12:11). Дерби је у сваком сегменту оправдао очекивања и најпробирљивијих рукометних зналаца, а гледаоци су посљедња два минута дочекали на ногама, навијајући и аплаудирајући домаћим рукометашима.

Домаћин је током првог полувремена био у минималној предности и тек у 23. минуту дошао је до плус два 8:6, а у 26. минуту било је и плус три 10:7. Ипак, на полувријеме се отишло са голом предност за Леотар - 12:11.

У другом полувремену гости су стално били у вођству два гола разлике 16:18, 17:19, 20:22, 21:23, 22:24, а онда је на сцену ступио голман Кнежевић који је (и у првом полувремену имао је 12 одбрана) одбранио седмерац, два зицера, а на крају Кукић и Милојевић су дали голове и дошло се до изједначења 24:24.

Пивот Ратковић је побједоносни гол дао 50 секунди до краја утакмице. Након овог гола, гости нису искористили напад и Лео је славио са 25:24.

Осим Кнежевића који је на крају имао 20 одбрана и био далеко најбољи појединац утакмице, најефикаснији је био Станковић са 6 голова, а код гостију Павловић је дао 7 голова.

У наредном колу РК "Леотар" гостује у Горажду гдје га дочекује истоимена екипа.

Спортска двпорана "Милош Мрдић", 600 гледалаца. Судијски пар: Џемал Чедић и Дино Ђерзић (оба Сарајево). Делегат: Фуад Хаџић (Сарајево): Искључења:

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Нинковић, Милојевић 3, Станковић 6, Ратковић 5, Парежанин 1, Кукић 4, Тодоров, Петровић, Мрваљевић, Тепић 1, Павичић, Уљаревић 1, Димитријевић 4, Кнежевић. Тренер: Драгиша Кораћевић.

РК "Извиђач": Лукенда, Одак 3, Шевић, Љубић 2, Џелиловић 4, Шимић, Бубало 3, Шаравања, Алиохоџић, Павловић 7, Ћешко 3, В. Ковач 1, Шево, Бебек, Ласић, Суљевић. Тренер: Тони Чолина.