U 6. kolu Prvenstva BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" RK "Leotar" je pobijedio RK "Izviđač" iz Ljubuškog 25:24 (12:11). Derbi je u svakom segmentu opravdao očekivanja i najprobirljivijih rukometnih znalaca, a gledaoci su posljednja dva minuta dočekali na nogama, navijajući i aplaudirajući domaćim rukometašima.

Domaćin je tokom prvog poluvremena bio u minimalnoj prednosti i tek u 23. minutu došao je do plus dva 8:6, a u 26. minutu bilo je i plus tri 10:7. Ipak, na poluvrijeme se otišlo sa golom prednost za Leotar - 12:11.

U drugom poluvremenu gosti su stalno bili u vođstvu dva gola razlike 16:18, 17:19, 20:22, 21:23, 22:24, a onda je na scenu stupio golman Knežević koji je (i u prvom poluvremenu imao je 12 odbrana) odbranio sedmerac, dva zicera, a na kraju Kukić i Milojević su dali golove i došlo se do izjednačenja 24:24.

Pivot Ratković je pobjedonosni gol dao 50 sekundi do kraja utakmice. Nakon ovog gola, gosti nisu iskoristili napad i Leo je slavio sa 25:24.

Osim Kneževića koji je na kraju imao 20 odbrana i bio daleko najbolji pojedinac utakmice, najefikasniji je bio Stanković sa 6 golova, a kod gostiju Pavlović je dao 7 golova.

U narednom kolu RK "Leotar" gostuje u Goraždu gdje ga dočekuje istoimena ekipa.

Sportska dvporana "Miloš Mrdić", 600 gledalaca. Sudijski par: Džemal Čedić i Dino Đerzić (oba Sarajevo). Delegat: Fuad Hadžić (Sarajevo): Isključenja:

RK "Leotar": Savović, Veraja, Ninković, Milojević 3, Stanković 6, Ratković 5, Parežanin 1, Kukić 4, Todorov, Petrović, Mrvaljević, Tepić 1, Pavičić, Uljarević 1, Dimitrijević 4, Knežević. Trener: Dragiša Koraćević.

RK "Izviđač": Lukenda, Odak 3, Šević, Ljubić 2, Dželilović 4, Šimić, Bubalo 3, Šaravanja, Aliohodžić, Pavlović 7, Ćeško 3, V. Kovač 1, Ševo, Bebek, Lasić, Suljević. Trener: Toni Čolina.