У 4. колу Лиге шампиона група Ц на затвореном олимпијском базену у Требињу ВК "Јадран" из Херцег Новог поражен је од ВК "Ференцварош" из Будимпеште 10:17 (1:4, 4:5, 2:4, 3:4). Новљани су одиграли меч са доста грешака нарочито у нападу када су изгубили неколико лопти и када су неконтролисано шутирали према голу противника.

Мађарски шампион који у својим редовима има седам мађарских репрезентативаца, двојицу Итлијана и репрезентативца Србије Душана Мандића, није се дао изненадити, јер су играли рутински сигурно, кажњавали сваку грешку свог противника и доказали да су озбиљан кандидат да освоје Лигу шампиона.

Домаћин је повео са 1:0 голом Кхолода из петерца у трећем минуту. Фекете у петом минуту изједначава на 1:1. Након тога, Ференцварош за 90 секунди даје три гола и то Вигвари (два) и Мандић један те је прва четвртина завршена 1:4.

Током друге четвртине Јадран је заиграо боље и у 10. минуту смањи преко Сладовима на 2:4. Али гости опет преко Меркулова повећавају на плус три 2:5. Разлику од три гола Ференцварош држи све до 14. минута када Фекете повећава на 4:8. До одласка на полувријеме обје екипе дају по један гол - Нагаев за Јадран, а Варга за Ференцваро, тако да је након 16. минута игре на семафору писало 5:9.

Екипа из Будимпеште одржава предност од пет голова разлике током цијеле треће четвртине, а у посљедњем минуту и повећава разлику на плус шест 7:13. Головима Нагy, Вигварија и Аргиропулоса гости имају и плус девет 7:16 у 27. минуту. До краја утакмице домаћин даје три гола, а гости један за коначан резултат 10:17.

Српски репрезентативац Душан Мандић је рекао да је задовољан са резултатом и да је његова екипа заслужено побиједила.

"Мислим да моја екипа може да освоји Лигу шампиона јер имамо квалитет, у екипи је девет свјетских шампиона и зашто се не би надали да можемо да нападамо прво мјесто. Повријеђен нам је је један центар који се убрзо враћа у екипу и који ће нам доста добро доћи у дубини напада", казао је Мандић.

Тренер Јадрана Петар Радановић је истакао да највећи проблем што су противнику на почетку пустили четири гола, а од тога су три пута изашли у контру, што се оваквим екипама не смије дозволити.

"Успјели смо да се консолидујемо, али против овакве екипе тешко је направити искорак да ви њих стижете. То су озбиљни играчи на врхунском нивоу који сваку вашу грешку користе. Жао ми је због четири, пет голова које смо олако примили, а надам се да ћемо из ове утакмице извући неке поуке. Мислим да нас је доста њихов јаки физички дуел исцрпио тако да смо у нападу имали лошија рјешења", рекао је Радановић.

Након четвртог кола први је Ференцварош са 12, други Јадран из Сплита са 6, трећа је Црвена звезда са 4, а четврти Јадран из Херцег Новог са 2 бода.

Олимпијски базен Бање, 500 гледалаца. Судије: Георгиос Ставридис (Грчка) и Јулиен Боургес (Француска). Делегат: М. Коганов (Азербејџан). Петерци. Јадран 3 (3).

ВК "Јадран": Ђуровић (6 одбрана), Кхолод 1, Вучуровић 1, Вукичевић 1, Вујовић, Д. Радовић 2, Гардашевић, Гојковић, Сладовић 2, Царај 1, В: Радовић 1, И. Радовић (1 одбрана).

ВК "Ференцварош": Сзаконyи (1 одбрана), Мандић 2, Похл, Меркулов, Аргиропулос, 1, Ди Сомма, Фекете 2, Вигвари 5, Нагy 2, Варга 2, Дамонте 2, Вогел (8 одбрана).