У узвратној утакмици 2. кола ЕХФ Купа у Летонији је домаћин ЗРХК "Тенаx Добеле" поражен од РК "Леотар" 26:29 (11:13). Будући да је и у првој утакмици прије седам дана Леотар славио са 24:22, Требињци настављају да играју у Европи.

На најљепши начин рукометаши су заказали нову утакмицу у овом европском такмичењу пред својим навијачима.

Повео је домаћин головима Политерса и Панценка са 2:0, али је Тепић смањио у трећем минуту на 2:1. Гости преко Станковића и Милојевића у деветом минуту воде са 2:4, а голом Димитријевића у 15. минуту имају и плус три (3:6). Преко Арајса домаћин у 24. минуту долази до изједначења 10:10, али гости до одласка на полувријеме преко Павичића (два гола) и Ратковића долазе до 13 голова, а гол за домаћина је дао само Усанс и на одмор се иде са резултатом 11:13.

Током другог полувремена Леотар константно води, а у 41. минуту је опет плус три (16:19 и 17:20). Ипак, домаћин у 50. минуту долази до 20:20, а касније и 21:21 и 22:22, али тада су се играчи тренера Драгише Кораћевића одлијепили на плус три тако да је коначан резултат 26:29.

Код домаћина је најефикаснији био Вершаковс, а код побједника уз голмана Кнежевића који је имао 8 одбрана, најефикаснији је био Станковић са 6 и Димитријевић и Милојевић са по 5 голова.

ЗРХК "Тенаx Добеле": Вершаковс 9, Арајс 3, Панценко 2, Усанс 3, Политерс 3, Пилпукс 1, Круминс 2, Креицбергс 2, Јузупс 1, Сукаревс, Микелсонс, Кугис, Путра. Тренер: Сандрис Версаковс.

РК "Леотар": Савовић, Кнежевић, Бердовић, Милојевић 5, Станковић 6, Парежанин 4, Димитријевић 5, Ратковић 2, Павичић 4, Тепић 1, Вераја, Нинковић, Кукић 1, Тодоров 1, Петровић, Уљаревић. Тренер: Драгиша Кораћевић