У 3. колу Првенства БиХ у Источном Сарајеву је КК "Склавија 1996" изгубила од КК "Леотар" 80:85 (21:22, 31:19, 11:28, 17:16).

Након два минута игре било је 6:0, а након тога тројком Б. Ђурасовића смањен је резултат на 6:3. Након изједначења на 9:9 гости су у шестом минуту имали плус шест - 11:17. Ипак, до краја првог периода домаћин је постигао 11, а гости само четири поена тако да је прва четвртина завршила минималном разликом у корист домаћина 22:21.

Током друге четвртине Леотар је поново водио са шест кошева - 21:27 у 11. минуту, али Славија преокреће резултат у своју корист и овај период добија са 31:19 тако да се на полувријеме отишло са двоцифреном предношћу домаћина 52:41.

У трећој четвртини гости полако, али сигурно смањују резултат и кошевима Глоговца у 25. минуту прво изједначују, а затим и долазе у предност од 56:57, а до краја ове четвртине домаћин даје 7, а гости 12 тако да се у посљедњих десет минута ушло са резултатом 63:69.

Требињци одржавају предност од шест, седам кошева, али се Славија у 35. минуту приближила на 69:72. Требињци се нису дали изненадити до краја утакмице тако да је коначан резултат 80:85.

Ово је друга побједа Леотара у гостима. Код домаћина је најефикаснији био Маран са 22 коша, а код гостију Шакотић са 19 кошева, 8 асистенција и 3 скока и Милидраговић са 13 кошева и 9 скокова.

У наредном колу у Требиње долази КК "Посушје" из истоименог мјеста.

КК "Славија 1996": Маран 22, Илић 19, Тансклеy 11, Бах, Дамјановић 7, Сикираш, Шеховац, Елез 10, Његовановић 2, Лаловић, Пејичић, Крунић 9. Тренер: Радојица Петрић.

КК "Леотар": Ђурасовић 11, Рикало 11, Глоговац 15, Шакотић 19, Милановић, Гобовић, Аџић, Марковић, Милидраговић 17, Миловић 5, Бојанић 7. Тренер: Марко Ичелић.