U 3. kolu Prvenstva BiH u Istočnom Sarajevu je KK "Sklavija 1996" izgubila od KK "Leotar" 80:85 (21:22, 31:19, 11:28, 17:16).

Nakon dva minuta igre bilo je 6:0, a nakon toga trojkom B. Đurasovića smanjen je rezultat na 6:3. Nakon izjednačenja na 9:9 gosti su u šestom minutu imali plus šest - 11:17. Ipak, do kraja prvog perioda domaćin je postigao 11, a gosti samo četiri poena tako da je prva četvrtina završila minimalnom razlikom u korist domaćina 22:21.

Tokom druge četvrtine Leotar je ponovo vodio sa šest koševa - 21:27 u 11. minutu, ali Slavija preokreće rezultat u svoju korist i ovaj period dobija sa 31:19 tako da se na poluvrijeme otišlo sa dvocifrenom prednošću domaćina 52:41.

U trećoj četvrtini gosti polako, ali sigurno smanjuju rezultat i koševima Glogovca u 25. minutu prvo izjednačuju, a zatim i dolaze u prednost od 56:57, a do kraja ove četvrtine domaćin daje 7, a gosti 12 tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa rezultatom 63:69.

Trebinjci održavaju prednost od šest, sedam koševa, ali se Slavija u 35. minutu približila na 69:72. Trebinjci se nisu dali iznenaditi do kraja utakmice tako da je konačan rezultat 80:85.

Ovo je druga pobjeda Leotara u gostima. Kod domaćina je najefikasniji bio Maran sa 22 koša, a kod gostiju Šakotić sa 19 koševa, 8 asistencija i 3 skoka i Milidragović sa 13 koševa i 9 skokova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Posušje" iz istoimenog mjesta.

KK "Slavija 1996": Maran 22, Ilić 19, Tanskley 11, Bah, Damjanović 7, Sikiraš, Šehovac, Elez 10, Njegovanović 2, Lalović, Pejičić, Krunić 9. Trener: Radojica Petrić.

KK "Leotar": Đurasović 11, Rikalo 11, Glogovac 15, Šakotić 19, Milanović, Gobović, Adžić, Marković, Milidragović 17, Milović 5, Bojanić 7. Trener: Marko Ičelić.