У 3. колу Лиге шампиона група Ц у Требињу је домаћин ВК "Јадран" из Херцег Новог, након извођења петераца, побиједио "Црвену звезду" 21:20, а у регуларном дијелу било је 8:8 (2:1, 0:2, 3:3. 3:2).

По један петерац су промашиле обје екипе у три серије, прије него што, испоставиће се, одлучујући није реализовао Гаврил Суботић тако да је пенал серију Јадран добио са 13:12.

Овом побједом Новљани су освојили два бода, а Београђани један.

Обје екипе су нервозно почеле утакмицу и тек у четвртом минуту голом Кхолода Јадран је повео да би гости изједначили преко М. Радовића. Јадран је прву четвртину добио са 2:1 голом Гардашевића 14 секунди до краја прве четвртине.

Других осам минута головима Суботића и Лукаса Црвена звезда одлази на полувријеме са 2:3.

У трећој четвртини Банићевић изједначује на 3:3, али головима Басаре и Суботића Звезда одлази на плус два 3:5. Голом Гардашевића у 20. минуту Јадран смањује на 4:5, али Београђани голом М. Радовића повећавају на 4:6.

Голом Гардашевића Јадран смањује на 5:6 и са тим резултатом ушло се у посљедњу четвртину.

Головима Васића и Лукаса у 26. минуту на семафору пише 5:8 за Звезду. Јадран не предаје и преко Гардашевића и Нагаева долази до 7:8, а голом Д. Радовића у 31. минуту домаћин долази до изједначења.

До краја утакмице није било промјена те се отишло на петерце.

У петерцима Јадран је био бољи 13:12 и дошао до побједе.

Након утакмице тренер Јадрана Петар Радановић је истакао да је утакмица била веома захтјевна за обје екипе и да је његова екипа награђена за све прилике против Јадрана из Сплита и Ференцвароша које нису искористили.

"Звезда ме изненадила са овим пливањем јер су спорија екипа и знали су да са нама не могу играти на лагани ритам и сви играчи дали су све од себе. То је у принципу изморило и једне и друге играче и ту је по мени концентрација пала јер најтеже је одлуке доносити када је пулс 200. Због тога је било доста грешака и промашаја који ти играчи не промашују у другачијим околностима. Док су Звездини играчи имали снаге сломили су нас, али на крају је пресудила наша тврдоглавост и упорност јер смо стално газили и тражили наш ритам и на крају смо награђени за труд и жељу да освојимо бодове у Требињу и да по први пут ове године забиљежимо побједу", рекао је Радановић.

Тренер Црвене звезде Александар Филиповић је нагласио да је била велиак нервоза јер је био велики улог зато што су екипе ушле са великим жаром да дођу до трећег мјеста који даље у Евро купу даје бољи пролаз.

"Ми смо изузетно добро контролисали утакмицу, знали смо које су наше предности и током три четвртине смо их увели у наш ритам и нисмо дозволили да њихово најјаче оружје - контранапади и упливавања дођу до изражаја. У прве три четвртине смо несрећно примили пар голова, али и дошли на три разлике, да би они промијенили начин одбране. И ту смо се снашли, али у неким моментима нисмо имали ни среће и утакмица је завршена неријешено", казао је Филиповић.

За крај смо оставили да кажемо неколико реченица и о атмосфери која се не виђа често ни на другим спортовима. Навијачи оба клуба су током цијеле утакмице навијали, а и судије из Њемачке и Шпаније на почетку утакмице нису вјеровали да су учесници спектакла.

Оба тренера су најављивала спектакл, а он се десио на најљепши начин одличном утакмицом, неизвјесном завршницом и одлуком на петерце.

Радановић је прокоментарисао и атмосферу на утакмици.

"За сваког спортисту и спортског радника највећа награда и најљепши амбијент је када су попуњене трибине и људи навијају, није битно за кога. Битно је да се нешто дешава. Ово је спорт и ово је за ватерполо прави празник. За мене као тренера је прави празник имати утакмице у оваквој атмосфери као и на прошлој утакмици против Јадрана из Сплита и право је задовољство играти у таквом амбијенту", истакао је Радановић.

Тренер црвено-бијелих Филиповић је нагласио да су сви присутни уживали у једном великом спектаклу.

"Хвала навијачима и урадили су велики посао. Жао ми је што нисмо успјели до краја и да освојимо сва три бода. Слиједи реванш у Београду. Радо ћемо се одазвати позиву да опет дођемо у Требиње јер сте сјајни домаћини и овај комплекс је велелепан да се не корист на највишем нивоу", јасан је Филиповић.

Олимпијски базен "Бање", 600 гледалаца. Судијски пар: Хендрик Сцхоп (Њемачка) и Филипо Гомез (Шпанија). Делегат: Р. Петронилли (Италија).

ВК "Јадран": Ђуровић, Кхолод 1 (3 из петерца), Вучуровић, Л. Вукићевић (2 из петерца), Вујовић (2 из петерца), Д. Радовић 1 (3 из петерца) Нагаев 1 (3 из петерца), Гардашевић 4, Баничевић 1, Сладовић, Царај, В. Радовић, И. Радовић.

ВК "Црвена звезда": Мишовић, Бурсаћ, Данковић, Марковић, Суботич 2 (2 из петерца), Васић 1 (3 из петерца), Гогов (2 из петерца), Басара 1 (2 из петерца), М. Вукићевић, Лукас 2, Милојевић, М. Радовић 2 (3 из петерца).