U 3. kolu Lige šampiona grupa C u Trebinju je domaćin VK "Jadran" iz Herceg Novog, nakon izvođenja peteraca, pobijedio "Crvenu zvezdu" 21:20, a u regularnom dijelu bilo je 8:8 (2:1, 0:2, 3:3. 3:2).

Po jedan peterac su promašile obje ekipe u tri serije, prije nego što, ispostaviće se, odlučujući nije realizovao Gavril Subotić tako da je penal seriju Jadran dobio sa 13:12.

Ovom pobjedom Novljani su osvojili dva boda, a Beograđani jedan.

Obje ekipe su nervozno počele utakmicu i tek u četvrtom minutu golom Kholoda Jadran je poveo da bi gosti izjednačili preko M. Radovića. Jadran je prvu četvrtinu dobio sa 2:1 golom Gardaševića 14 sekundi do kraja prve četvrtine.

Drugih osam minuta golovima Subotića i Lukasa Crvena zvezda odlazi na poluvrijeme sa 2:3.

U trećoj četvrtini Banićević izjednačuje na 3:3, ali golovima Basare i Subotića Zvezda odlazi na plus dva 3:5. Golom Gardaševića u 20. minutu Jadran smanjuje na 4:5, ali Beograđani golom M. Radovića povećavaju na 4:6.

Golom Gardaševića Jadran smanjuje na 5:6 i sa tim rezultatom ušlo se u posljednju četvrtinu.

Golovima Vasića i Lukasa u 26. minutu na semaforu piše 5:8 za Zvezdu. Jadran ne predaje i preko Gardaševića i Nagaeva dolazi do 7:8, a golom D. Radovića u 31. minutu domaćin dolazi do izjednačenja.

Do kraja utakmice nije bilo promjena te se otišlo na peterce.

U petercima Jadran je bio bolji 13:12 i došao do pobjede.

Nakon utakmice trener Jadrana Petar Radanović je istakao da je utakmica bila veoma zahtjevna za obje ekipe i da je njegova ekipa nagrađena za sve prilike protiv Jadrana iz Splita i Ferencvaroša koje nisu iskoristili.

"Zvezda me iznenadila sa ovim plivanjem jer su sporija ekipa i znali su da sa nama ne mogu igrati na lagani ritam i svi igrači dali su sve od sebe. To je u principu izmorilo i jedne i druge igrače i tu je po meni koncentracija pala jer najteže je odluke donositi kada je puls 200. Zbog toga je bilo dosta grešaka i promašaja koji ti igrači ne promašuju u drugačijim okolnostima. Dok su Zvezdini igrači imali snage slomili su nas, ali na kraju je presudila naša tvrdoglavost i upornost jer smo stalno gazili i tražili naš ritam i na kraju smo nagrađeni za trud i želju da osvojimo bodove u Trebinju i da po prvi put ove godine zabilježimo pobjedu", rekao je Radanović.

Trener Crvene zvezde Aleksandar Filipović je naglasio da je bila veliak nervoza jer je bio veliki ulog zato što su ekipe ušle sa velikim žarom da dođu do trećeg mjesta koji dalje u Evro kupu daje bolji prolaz.

"Mi smo izuzetno dobro kontrolisali utakmicu, znali smo koje su naše prednosti i tokom tri četvrtine smo ih uveli u naš ritam i nismo dozvolili da njihovo najjače oružje - kontranapadi i uplivavanja dođu do izražaja. U prve tri četvrtine smo nesrećno primili par golova, ali i došli na tri razlike, da bi oni promijenili način odbrane. I tu smo se snašli, ali u nekim momentima nismo imali ni sreće i utakmica je završena neriješeno", kazao je Filipović.

Za kraj smo ostavili da kažemo nekoliko rečenica i o atmosferi koja se ne viđa često ni na drugim sportovima. Navijači oba kluba su tokom cijele utakmice navijali, a i sudije iz Njemačke i Španije na početku utakmice nisu vjerovali da su učesnici spektakla.

Oba trenera su najavljivala spektakl, a on se desio na najljepši način odličnom utakmicom, neizvjesnom završnicom i odlukom na peterce.

Radanović je prokomentarisao i atmosferu na utakmici.

"Za svakog sportistu i sportskog radnika najveća nagrada i najljepši ambijent je kada su popunjene tribine i ljudi navijaju, nije bitno za koga. Bitno je da se nešto dešava. Ovo je sport i ovo je za vaterpolo pravi praznik. Za mene kao trenera je pravi praznik imati utakmice u ovakvoj atmosferi kao i na prošloj utakmici protiv Jadrana iz Splita i pravo je zadovoljstvo igrati u takvom ambijentu", istakao je Radanović.

Trener crveno-bijelih Filipović je naglasio da su svi prisutni uživali u jednom velikom spektaklu.

"Hvala navijačima i uradili su veliki posao. Žao mi je što nismo uspjeli do kraja i da osvojimo sva tri boda. Slijedi revanš u Beogradu. Rado ćemo se odazvati pozivu da opet dođemo u Trebinje jer ste sjajni domaćini i ovaj kompleks je velelepan da se ne korist na najvišem nivou", jasan je Filipović.

Olimpijski bazen "Banje", 600 gledalaca. Sudijski par: Hendrik Schop (Njemačka) i Filipo Gomez (Španija). Delegat: R. Petronilli (Italija).

VK "Jadran": Đurović, Kholod 1 (3 iz peterca), Vučurović, L. Vukićević (2 iz peterca), Vujović (2 iz peterca), D. Radović 1 (3 iz peterca) Nagaev 1 (3 iz peterca), Gardašević 4, Baničević 1, Sladović, Caraj, V. Radović, I. Radović.

VK "Crvena zvezda": Mišović, Bursać, Danković, Marković, Subotič 2 (2 iz peterca), Vasić 1 (3 iz peterca), Gogov (2 iz peterca), Basara 1 (2 iz peterca), M. Vukićević, Lukas 2, Milojević, M. Radović 2 (3 iz peterca).