U 2. kolu Premijer lige BiH u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je poražen od KK "Široki" iz Širokog Brijega 63:85 (23:15, 10:31, 16:17, 17:22).

Domaćin je poveo koševima Glogovca, ali gosti ubrzo prelaze u vođstvo i u petom minutu imaju pet koševa prednosti 6:11. Ipak, do kraja četvrtine napravili su seriju 14:4 tako da je prvih deset minuta završeno 20:15.

I kad su svi mislili da će Leotar nastaviti sa dobrom igrom jer je u 14. minutu vodio sa 24:23, dolazi do pada u igri i gosti do odlaska na odmor prave seriju 6:23 tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 30:46.

Tokom treće četvrtine gosti dolaze do plus dvadeset 30:50. Domaćin u 27. minutu smanjuje na minus deset 44:54, ali opet su gosti zaigrali bolje i u posljednjih deset minuta ušli su sa vođstvom od 46:63.

U četvrtoj četvrtini gosti su uspjeli i da povećaju razliku na plus (27) to jest 56:83 u 39. minutu, ali je krajnji rezultat ipak minus 22 koša - 63:85.

Kod Leotara su samo dva igrača imaju dvocifreni koš učinak i to B. Đurasović 15 i Milović 13, a kod gostiju Nutall je dao 22, a Čolak 20 koševa.

U narednom kolu Trebinjci idu u Istočno Sarajevo gdje ih dočekuje KK "Slavija".

KK "Leotar": B. Đurasović 15, Adžić 6, Rikalo 6, Glogovac 2, Šakotić 4, Marković, Milidragović 1, Vučinić 2, Milović 13, Vujić, Milanović 7, Bojanić 7. Trener.: Marko Ičelić.

KK "Široki": Nutall 22, Čolak 20, Brala 10, Jukić 4, Junaković 11. J. Čović, Miletić 9, Galić, M. Čović 8, Zubac 1, Vujanović. Trener: Ivan Velić.