У првој утакмици 2. кола ЕХФ Купа у Спортској дворани "Милош Мрдић" РК "Леотар" је побиједио ЗРХК Тенаx Доболе из Летоније резултатом 24:22 (14:9).

Прва европска утакмица изазвала је велико интересовање међу љубитељима спорта који су од почетка дали до знања требињским рукометашима да ће гласно навијати и бити уз њих.

Одавно није виђена оваква атмосфера у дворани, а рукометаши су им трудом, залагањем и борбеношћу за сваку лопту доказали да нису џаба дошли у дворану.

Играчи на паркету и и гледаоци су могли да виде неке новине јер је промијењена расвјета у дворани, а стављен је и други семафор на супротној страни од садашњег тако да су рукометаши имали све услове за одличну игру.

Леотар је повео са 1:0, а први европски гол у Требињу дао је Марко Парежанин и то ће бити уписано златним словима у историју требињског рукомета, а Ратковић је у четвртом минуту довео своју екипу у вођство од 2:0.

Гости су свој први гол дали у деветом минуту када су смањили на 2:1. Станковић свој први од дванаест голова даје у деветом минуту. Домаћин полако повећава своју предност тако да је у 15. минуту плус пет 9:4, а у 28.минуту била је и највећа разлика на утакмици плус шест.

Ипак, у посљедњем минуту гости смањују на 14:9 и тим резултатом одлази се на одмор.

Током другог полувремена гости полако смањују разлику и у 42. минуту на семафору пише 16:16, 17:17, а голом Плуме у 44. минуту долазе у вођство 18:19. Ипак, Требињци скупљају снагу и долазе опет до плус 3 (21:18), али на крају утакмице на семафору је писало 24:22.

Крај утакмице навијачи су дочекали на ногама и аплаузима и пјесмом испратили играче у свлачионицу. Реванш се игра за седам дана у Летонији.

Након утакмице тренер Драгиша Кораћевић је честитао својим играчима на једној доброј, пожртвованој игри.

"Цијелу утакмицу су гинули и били су ко један. То је пресудило, а гости су доста допринијели да ово буде једна добра европска утакмица. Хвала публици која је дошла у оволиком броју, која нас је од загријавања до краја утакмице бодрила и навијала за нас. Било је пет голова разлике и можда је њихова шира клупа на ростеру бековских линија и искуство играња ових утакмица било на њиховој страни. Дали смо све од себе и мислим да смо заслужено побиједили", рекао је Кораћевић.

Тренер гостију Сандрис Версаковс је истакао да је очекивао тешку утакмицу.

"Прије неколико дана изгубили смо два, три играча. Била је тешка утакмица, а два гола разлике у модерном рукомету није пуно. Дочекујемо Леотар у Летонији, видјећемо", рекао је Версаковс.

Спортска дворана "Милош Мрдић", 1.200 гледалаца. Судијски пар: Исмаиљ Металари и Ненад Николовски (оба Сјеверна Македонија). Делегат: Емир Бешлија (Црна Гора). Седмерци: Леотар 6(8), а ЗРХК Тенаx Доболе 4(4). Искључења: Леотар 3x2, а ЗРХК Тенаx Доболе 5x2.

РК "Леотар": Савовић, Кнежевић (8 одбрана), Бердовић, Станковић 12, Милојевић 5, Ратковић 2, Парежанин 2, Димитријевић 2, Уљаревић 1, Вераја, Нинковић, Кукић, Павличић, Петровић, Тепић, Тодоров. Тренер: Драгиша Кораћевић.

ЗРХК Тенаx Доболе: Вершаковс 7, Арајс 5, Усанс 2, Сулеико 2, Креицбергс 2, Политерс 2, Круминс 1, Плуме 1, Панценко, Пилпукс, Сухаревс, Јузупс, Елфертс, Кугис (11 одбрана), Путра (1 одбрана). Тренер: Сандрис Версаковс.