У 1. колу Првенства БиХ ЖКК "Леотар 03" побиједио је ЖКК "Плаy офф" резултатом 87:54 (18:8, 24:11, 22:19, 23:16). Требињке су лакше него што се очекивало побиједиле екипу Сарајева.

Утакмица је ријешена у старту и већ након полувремена видјело се ко ће бити побједник. Првих десет минута Леотар 03 је добио са плус 10, а другу четвртину с плус 13 и на полувријеме се отишло са резултатом 42:19.

Током треће и четврте четвртине предност је расла тако да је крајњи резултат био 87:54.

Након утакмице, тренер Милорад Надаждин је истакао да је његова екипа у старту добила меч.

"Треба цуре разумјети, али видјело се по аплаузима да је публика уживала. Након дужег времена можемо да трпимо младог играча као Јовану Сувајац и Милицу Чичковић. То су двије нове наде и будућност требињске кошарке. Надам се из кола у коло да ће бити све боље и боље", истакао је Надаждин.

У наредном колу Леоатр 03 гостује у Бањалуци ЖКК "Млади Крајишник".

Спортска дворана "Милош Мрдић", 100 гледалаца. Судије: М. Шутало, М. Ковачевић, Н. Панић.

ЖКК "Леотар 03": Даковић 8, Б. Достинић, Савић 10, Кузмановић 19, Чоловић 3, С. Достинић 9, Милаковић 22, Игњатић 2, Лаловић 12, Чичковић, Сувајац 2. Тренер: М. Надаждин.

ЖКК "Плаy офф": Козић 11, Текач 10, Чорпа 3, Слатина 6, И. Мусић 4, Ребић 7, Загорац 1, А. Мусић, Бујак 3, Хасановић, Џајић 5, Никшић 6. Тренер: А. Хасановић.