U 1. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" pobijedio je ŽKK "Play off" rezultatom 87:54 (18:8, 24:11, 22:19, 23:16). Trebinjke su lakše nego što se očekivalo pobijedile ekipu Sarajeva.

Utakmica je riješena u startu i već nakon poluvremena vidjelo se ko će biti pobjednik. Prvih deset minuta Leotar 03 je dobio sa plus 10, a drugu četvrtinu s plus 13 i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 42:19.

Tokom treće i četvrte četvrtine prednost je rasla tako da je krajnji rezultat bio 87:54.

Nakon utakmice, trener Milorad Nadaždin je istakao da je njegova ekipa u startu dobila meč.

"Treba cure razumjeti, ali vidjelo se po aplauzima da je publika uživala. Nakon dužeg vremena možemo da trpimo mladog igrača kao Jovanu Suvajac i Milicu Čičković. To su dvije nove nade i budućnost trebinjske košarke. Nadam se iz kola u kolo da će biti sve bolje i bolje", istakao je Nadaždin.

U narednom kolu Leoatr 03 gostuje u Banjaluci ŽKK "Mladi Krajišnik".

Sportska dvorana "Miloš Mrdić", 100 gledalaca. Sudije: M. Šutalo, M. Kovačević, N. Panić.

ŽKK "Leotar 03": Daković 8, B. Dostinić, Savić 10, Kuzmanović 19, Čolović 3, S. Dostinić 9, Milaković 22, Ignjatić 2, Lalović 12, Čičković, Suvajac 2. Trener: M. Nadaždin.

ŽKK "Play off": Kozić 11, Tekač 10, Čorpa 3, Slatina 6, I. Musić 4, Rebić 7, Zagorac 1, A. Musić, Bujak 3, Hasanović, Džajić 5, Nikšić 6. Trener: A. Hasanović.