У 10. колу Прве лиге Републике Српске ФК „Леотар“ је у Полицама савладао ФК „Рудар“ из Приједора са 1:0 (0:0). Ово је први пораз лидера на табели који је остао на 23 бода, а Требињци након ове побједе имају 19 бодова.

Шта рећи о утакмици у којој је виђен само по један шут у оквир гола са обје стране. Домаћин је током првог полувремена имао теренску иницијативу, али без изразитих шанси за гол, а гости су се опредијелили на одбрану и у контранападу су жељели да угрозе гол противника, али им то није успијевало.

Биљежимо шансу у 45. минуту, када је са ивице казненог простора након одбијене лопте волејом лопту захватио Пенић, али је она отишла изнад гола.

Одмах након тога отишло се на полувријеме.

Током другог полувремена иста ствар, али су гости били далеко активнији на половини Леотара. Шут Демоњића искоса са десне стране у 68. минуту голман Перишић је одбранио, а лопта се одбила до пречке и отишла у корнер.

Пет минута касније Цмиљановић из корнер лопту убацује у казнени простор и лопта је прешла све играче, а на другој стативи дочекао је Леко и ногом погодио мрежу гостију.

До краја утакмице није било никаквих промјена тако да је Леотар дошао до заслужене побједе

У наредном колу Требињци гостују у Источном Сарајеву гдје их дочекује ФК „Славија“.

Стадион у Полицама, 500 гледалаца. Главни судија: Марио Јелић (Бањалука). Помоћници: Бранимир Ђермановић (Челинац) и Александар Милаковић (Бањалука). Делегат: Немања Дојчиновић Банајлука).

ФК „Леотар“: Перишић, Миловић (од 70. минута Паранос), Милић (од 90. минута Колак), Цмиљановић, Бабић, Ђудерија, Ђајић, Бегић, Леко (од 89. минута Глоговац), Шушњар, Пенић (од 70. минута Крнета). Тренер: Олег Ћурић.

ФК „Рудар“: Трнинић, Игњатовић (од 70. минута Рауш), Пекија, Комазец (од 63. минута Сантос), Демоњић, Живановић, Милаковић (од 76. минута Петровић), Марић, Раковић, Амоах, Смајић (од 78. минута Ковачевић). Тренер: Срђан Марјановић.