У другој утакмици првог кола Опен Балкан лиге која је одржана у Спортској дворани "Милош Мрдић", ЖКК "Леотар 03" је побиједио ЖКК "Раднички" из Београда 76:65 (20:11, 28:14, 22:23, 6:17), док је у првој утакмици ЖКК "Баскет Кам" из Македонске Каменице (Сјеверна Македонија) побиједио ЖКК "Херцег Нови" (Црна Гора) 96:79 (24:27, 22:24, 26:14, 24:14).

Прво полувријеме Малене су одиграле фантастично, а центри Лаловић и Игњатић као и Кузмановић показале су да су права појачања.

Требињке су водиле и 25 кошева разлике током првих 20 минута и на полувријеме се отишло са резултатом 48:25. Током другог полувремена било је пуно неодговорних лаганих фаулова и брзо су домаће играчице дошле у проблем са личним грешкама тако да су гошће пуно кошева дале из слободних бацања.

Београђанке су трећу четвртину добиле са пола коша разлике, а посљедњу са 11 кошева тако да је крајњи резултат био 76:65 за Леотар 03.

Након утакмице тренер Милорад Надаждин је истакао да је његова екипа прво полувријеме одиграла одлично.

"У недјељу играмо против екипе из Македоније и мислим да ће бити добра утакмица. Суштински, ова лига је нова прича и драго ми је да смо у првој утакмици остварили побједу. Пропусте које сам видио треба исправити. Одиграће се још три прозора, укупно осам утакмица - са сваком екипом ћемо играти по два пута", рекао је Надаждин.

ЖКК "Леотар 03": М. Даковић 12, Б. Достинић 12, Савић 4, Кузмановић 7, Чоловић, С. Достинић 13, Милаковић 16, Игњатић 10, Гутић, Лаловић 14, Шапурић, Надаждин.

ЖКК "Раднички": Тинтор 6, Јелић 11, Вујашевић 14, Митрић 3, Пештанац 1, Стојановић 4, Митровић 4, Станковић 1, Царић 3, Дубровина 18.