U drugoj utakmici prvog kola Open Balkan lige koja je održana u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić", ŽKK "Leotar 03" je pobijedio ŽKK "Radnički" iz Beograda 76:65 (20:11, 28:14, 22:23, 6:17), dok je u prvoj utakmici ŽKK "Basket Kam" iz Makedonske Kamenice (Sjeverna Makedonija) pobijedio ŽKK "Herceg Novi" (Crna Gora) 96:79 (24:27, 22:24, 26:14, 24:14).

Prvo poluvrijeme Malene su odigrale fantastično, a centri Lalović i Ignjatić kao i Kuzmanović pokazale su da su prava pojačanja.

Trebinjke su vodile i 25 koševa razlike tokom prvih 20 minuta i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 48:25. Tokom drugog poluvremena bilo je puno neodgovornih laganih faulova i brzo su domaće igračice došle u problem sa ličnim greškama tako da su gošće puno koševa dale iz slobodnih bacanja.

Beograđanke su treću četvrtinu dobile sa pola koša razlike, a posljednju sa 11 koševa tako da je krajnji rezultat bio 76:65 za Leotar 03.

Nakon utakmice trener Milorad Nadaždin je istakao da je njegova ekipa prvo poluvrijeme odigrala odlično.

"U nedjelju igramo protiv ekipe iz Makedonije i mislim da će biti dobra utakmica. Suštinski, ova liga je nova priča i drago mi je da smo u prvoj utakmici ostvarili pobjedu. Propuste koje sam vidio treba ispraviti. Odigraće se još tri prozora, ukupno osam utakmica - sa svakom ekipom ćemo igrati po dva puta", rekao je Nadaždin.

ŽKK "Leotar 03": M. Daković 12, B. Dostinić 12, Savić 4, Kuzmanović 7, Čolović, S. Dostinić 13, Milaković 16, Ignjatić 10, Gutić, Lalović 14, Šapurić, Nadaždin.

ŽKK "Radnički": Tintor 6, Jelić 11, Vujašević 14, Mitrić 3, Peštanac 1, Stojanović 4, Mitrović 4, Stanković 1, Carić 3, Dubrovina 18.