У припремној утакмици пред почетак Премијер лиге БиХ у Спортској дворани "Милош Мрдић" КК "Леотар" је изгубио је од КК "Теодо" из Тивта резултатом 94:92 (26:12, 21:29, 19:27, 26:26).

Требињци су пробали разне варијанте, али нису успјели да исконтролишу утакмицу до краја тако да је екипа из Тивта заслужено побиједила.

Леотар је састављен од доста нових играча и требаће још времена за уигравање.

Првих десет минута домаћин је добио са плус 14 кошева 12:26. Током друге четвртине Леотар је имао и плус 18 (17:35), али се на полувријеме отишло са резултатом 47:41. Трећу четвртину добили су гости 19:27 тако да су у посљедњих десет минут ушли са два коша разлике за Требињце 68:66.

И једна и друга екипа смјењивала се у вођсту у посљедњих десет минута, а Требињци су имали посљедњи напад, али шут Рикала није био прецизан тако да је коначан резултат 92:94.

КК "Леотар": Миловић 14, Аџић 10, Вучинић, Рикало 11, Ђурасдовић 21, Милановић, Милидраговић, Бојанић 8, Гобовић 4, Глоговац 13, Шакотић 11, Марковић.

КК "Теодо": Дубљевић, Смитх 13, Кривокапић, Вучуровић 5, Илић 28, Рутешић 9, Калуђеровић 8, Кусдовац 9, Војиновић, Карталовић 16, Бакић 6.