У 6. колу Прве лиге Републике Српске у Требињу је ФК "Леотар" одиграо неријешено 1:1 (0:1) са ФК "Радник" из Бијељине. Ова утакмица, која је најављивана као дерби кола, није оправдала очекивања.

Домаћин је у утакмицу ушао веома нервозно, без агресивности, чврстине и нису имали шута према голу гостију све до 35. минута када је након центаршута Аћимовић лопту захватио главом и послао је под саму пречку, али голман Радника је одбио у корнер.

За то вријеме гости су показали да на југ Херцеговине нису дошли да се бране. Били су агресивнији, бржи, јачи у дуелима и плод такве игре је њихово вођство у 13. минуту. Тада је из класичне контре Стевановић послао лопту дубоко напријед на десну страну, тамо је био Албијанић, направио неколико корака и кад му се у ноге бацио Перишић он га је рутински пребацио и лопта је завршила у мрежи. То је све што се могло видјети током 45. минута.

Чим је лопта кренула са центра Леотар је кренуо у офанзиву и видјело се да је то сасвим друга екипа. У двије минуте било је неколико шанси, а из велике гужве у 47. минуту Леко је искоса са лијеве стране преварио голмана Лакића и на семафору је писало 1:1.

Минут касније након центаршута Параноса, Аћимовић шутира главом поред лијеве стативе гостију. Од 60. минута спласнули су напади домаћина, а све је више посла било за судију који се до краја утакмице изгубио и својим лошим суђењем нервирао све који су били у Полицама.

На крају утакмице навијачи су звиждуцима и повицима испратили судије са терена.

Након утакмице тренер Олег Ћурић, који је добио током утакмице жути, а на крају утакмице и други жути картон (црвени), истакао је да ће бити вјероватно кажњен због црвеног картона.

"Ако Олег Ћурић треба да буде кажњен, нека буде кажњен. Једноставно, неким стварима у фудбалу није мјесто. Што се тиче саме утакмице честитао бих играчима Радника на фер и коректној утакмици. Моји су момци у првих 45. минута ушли лежерно и нису испоштовали договор из свлачионице. Друго полувријеме је сасвим нешто друго, честитао бих и похвалио своје момке са свиме што смо изнијели. Имао је Радник, а и ми неке шансе тако да је ово реалан резултат", рекао је Ћурић.

Након шестог кола, Требињци се налазе на осмом мјесту са 10 бодова. У наредном колу Леотар гостује у Прњавору гдје га дочекује ФК "Љубић".

Стадион у Полицама, 500 гледалаца. Главни судија: Дарко Вукојевић (Добој). Помоћне судије: Александар Милаковић (Бањалука) и Бојан Максимовић (Модрича). Делегат: Немања Кулина (Источно Сарајево). Жути картони: Миловић, Леко, Паранос, Панџић и Ћурић (Леотар), а Стевановић (Радник). Црвени картони: Ћурић и Рамић (Леотар).

ФК "Леотар": Перишић, Миловић, Цмиљановић, Ђудерија (од 57. минута Панџић), Милић, Крнета, Аћимовић, Бегић, Соса (од 71. минута Глоговац), Леко (од 47. минута Пенић), Паранос (од 86. минута Шушњар). Тренер: Олег Ћурић.

ФК "Радник": Лакић, Јањић, Васић, Круз (од 81. минута Дошло), Стевановић, Деспотовић, Албијанић (од 46. минута Сампсон), Перишић, Амиџић, Ристановић, Адесхина (од 60. минута Стјепановић). Тренер: Велибор Ђурић.