У 5. колу Прве лиге Републике Српске у Бањалуци је ФК "Жељезничар" побиједио ФК "Леротар" 3:0 (2:0). Требињци су од 18. минута играли са играчем мање јер је црвени картон добио Бабић.

И након другог гостовања у Бањалуци Леотар се враћа са поразом и у двије утакмице примио је пет голова, а није дао ниједан.

Гости су имали шансу у 11. минуту, али Ђудерија није успио да савлада домаћег голмана. Повео је домаћин у 32. минуту преко Ивића, а седам минута касније Билал који је дао свој четврти гол у првенству.

Са предношћу од 2:0 отишло се на одмор.

Коначан резултат поставио је Јагодић у надокнади времена (93. минут).

Црвени картон који је добио Бабић у 18. минуту (директни) одредио је даљи ток утакмице тако да се Леотар без бодова враћа у Требиње.

Након петог кола Леотар има девет бодова.

У наредном колу у Требиње долази ФК "Радник" из Бијељине.

Главни судија: Велибор Гиговић (Градишка). Помоћници: Жељко Челица (Козарска Дубица) и Божидар Рустић (Градишка).

ФК "Жељезничар": Тамиџија, Чоић, Сладојевић, Блануша, Ђогић, Краљ, Билал, Шупут, Калабић, Малић, Јевић. Још су играли: Јагодић, Ивић, Винтоњи, Бајић, Сукара.

ФК "Леотар": Перишић, Миловић, Цмиљановић, Бабић, Ђудерија, Милић, Крнета, Аћимовић, Бегић, Леко, Паранос. Још су играли: Колак, Соса, Шушњар, Панџић, Пенић.