U 5. kolu Prve lige Republike Srpske u Banjaluci je FK "Željezničar" pobijedio FK "Lerotar" 3:0 (2:0). Trebinjci su od 18. minuta igrali sa igračem manje jer je crveni karton dobio Babić.

I nakon drugog gostovanja u Banjaluci Leotar se vraća sa porazom i u dvije utakmice primio je pet golova, a nije dao nijedan.

Gosti su imali šansu u 11. minutu, ali Đuderija nije uspio da savlada domaćeg golmana. Poveo je domaćin u 32. minutu preko Ivića, a sedam minuta kasnije Bilal koji je dao svoj četvrti gol u prvenstvu.

Sa prednošću od 2:0 otišlo se na odmor.

Konačan rezultat postavio je Jagodić u nadoknadi vremena (93. minut).

Crveni karton koji je dobio Babić u 18. minutu (direktni) odredio je dalji tok utakmice tako da se Leotar bez bodova vraća u Trebinje.

Nakon petog kola Leotar ima devet bodova.

U narednom kolu u Trebinje dolazi FK "Radnik" iz Bijeljine.

Glavni sudija: Velibor Gigović (Gradiška). Pomoćnici: Željko Čelica (Kozarska Dubica) i Božidar Rustić (Gradiška).

FK "Željezničar": Tamidžija, Čoić, Sladojević, Blanuša, Đogić, Kralj, Bilal, Šuput, Kalabić, Malić, Jević. Još su igrali: Jagodić, Ivić, Vintonji, Bajić, Sukara.

FK "Leotar": Perišić, Milović, Cmiljanović, Babić, Đuderija, Milić, Krneta, Aćimović, Begić, Leko, Paranos. Još su igrali: Kolak, Sosa, Šušnjar, Pandžić, Penić.