У 2. колу Прве лиге Републике Српске ФК "Леотар" је у Полицама побиједио ФК "Фамос" из Источне Илиџе 3:0 (2:0). Домаћин је заслужено славио иако није приказао неку бриљантну игру.

Први шут према голу гостију резултирао је голом. Центаршут са лијеве стране извео је Колак, а највишу у скоку је био Аћимовић који је упутио лопту у лијеви доњи угао голмана гостију.

Гости су запријетили преко Лазића у 24. минуту када је био највиши у скоку, али његов ударац главом са пет метара отишао је преко гола домаће екипе. У 29. минуту након центаршута Бегића са десне стране лопту је више неспретно него спретно ударио Крнета тако да је лопта изненадила и два играча гостију која су се налазила на гол црти. Ово је био први гол Огњена Крнете у дресу Леотара (стигао је у Требиње прије четири дана).

Резултатом 2:0 отишло се на полувријеме.

Трећи гол за Леотар дао је Бегић након интервенције голмана гостију и са саме гол линије лопту послао у мрежу. Паранос је у 64. минуту центрирао, али је Аћимовићев шут прошао поред лијеве стативе гостију.

Гости су највећу прилику имали у 75. минуту када је са десне стране Куљанин обишао голмана Перишића и упутио лопту у празан гол, али се на гол црти појавио Цмиљановић и лопту избацио у корнер.

До краја утакмице није било шанси тако да је након 90 минута на семафору писало 3:0.

Након утакмице тренер Требињаца Олег Ћурић је нагласио да му је неко прије утакмице понудио овакав резултат без дилеме би га прихватио.

"Било је сигурно неких ствари да ваља, али доста ствари треба да се поправи. Нисмо били баш онако агресивни како смо радили током седмице и нисмо испоштовали неке ствари, али нас је негдје за овај пређашњи рад и наградио резултат. Похвалио бих своје играче на стрпљењу и честитао им на побједи. Треба да напоменем да треба стрпљења и воље и треба фдоста времена да се неке ствари ставе на своје мјесто, али три бода су најважнија", рекао је Ћурић.

У наредном колу ФК "Леотар" путује у Омарску гдје га дочекује истоимена екипа.

Стадион у Полицама, 200 гледалаца. Главни судија: Немања Алексић (Бањалука). Помоћници: Томислав Грачанин и Александар Милаковић (оба Бањалука). Делегат: Данијел Мишељић (Невесиње). Жути картони: Миловић, Милић, Ђајић, Бегић и Глоговац (Леотар), а Стјепановић, Перовић и Лазић(Фамос).

ФК "Леотар": Перишић, Миловић, Цмиљановић, Бабић, Милић(од од 69. минута Глоговац), Леко, Колак(од 58.минута Шушњар), Аћимовић (од 78. минута Панџић), Ђајић, Бегић (од 69. минута Ђудерија), Крнета (од 58. минута Паранос). Тренер: Олег Ћурић.

ФК "Фамос": Рончевић, Абрего, Тиро, Стјепановић(од 69.минута Шкрба), Перовић, Даниловић (од 69. минута Бјелош), Тешановић (од 46. минута Вранешић), Лазић, Пеарт (од 59. минута Радовић), Марковић, Блажић (од 46. минута Куљанин). Тренер: Дарко Војводић.