У генералци пред почетк првенства Прве лиге Републике Српске, ФК "Леотар" је у Полицама побиједио НК "Неретва" из Метковића 3:0 (1:0). Домаћин је током цијеле уткмице био бољи и заслужено је славио над чланом Треће лиге Хрватске.

Током првог полувремена, Леотар је нападао, а гости су се зналачки бранили. Ипак, гледаоци су видјели један гол и то у 45. минуту. Након асистенције Лека, Милић је довео Требињце у вођство 1:0.

Током другог полувремена, домаћин је наставио са нападима, а Миловић је шутирао након соло продора у 68. минуту, али голман гостију је био на мјесту. Само минут касније Аћимовић излази сам испред голмана гостију, шутира, али голман Неретве брани, одбија лопту на коју натрчава Леко, али голман поново одлично интервенише и спасава свој гол.

Домаћин долази до другог гола у 77. минуту када је, након корнера Цмиљановића, у скоку највиши био Милић и лопту је грудима послао у мрежу гостију. Колак у 84.минуту шутира поредгола, а само минут касније на асистенцију Ђудерије постиже трећи гол за Леотар. То је био и коначан резултат ове добре фудбалске представе, а публика је аплаузом наградила актере утакмице.

Након утакмице тренер Олег Ћурић је истакао да је оно за чиме су сви тежили у претходних мјесец дана приказано у овој утакмици.

"Било је проблема у претходне три утакмице, али играчи који су пристигли приказали су да су права појачања за Леотар. Млађи момци су показали да се на њих може рачунати. Данас је на терену испоштовано све оно што смо радили у претходном времену. Замјерка је да смо требали бити мирнији у завршници када смо могли да дамо још који гол, а то ће нам бити потребно у првенству. Задовољан сам и честитао бих својим играчима и ако овако наставе неће бити проблема у првенству", рекао је Ћурић.

Леотар орву утакмицу у првенству Прве лиге Републике Српске игра у суботу у Бањалуци, гдје га дочекује ФК "БСК".

ФК "Леотар": Перишић, Ђајић, Бабић, Миловић, Цмиљановић, Милић, Леко, Шушњар, Паранос, Аћимовић, Бегић. Још су играли: Колак, Ђудерија, Маркос, Капор, Панџић, Влаховић, Поповић.