У Каракају код Зворника на финалном Првенству Републике Српске пионири КК "Леотар" постали су вицешампиони јер су у финалној утакмици изгубили од СКК "Студент Игокеа" 90:50 (20:13, 18:15, 25:6, 27:16).

Требињци су одлично почели и повели су са 2:7, а у четвртом минуту долази до вођства екипе "Студент Игокеа" 7:6, а у шестом минуту било је посљедње изједначење резултата 12:12.

Прва четвртина завршена је резултатом 20:13 за екипу из Александровца, а других десет минута добили су са 18:15 тако да се на полувријеме отишло са резултатом 38:28.

Током другог полувремена далеко снажнији и агресивнији Александровчани повећавали су разлику тако да је након 40 минута игре на семафору писало 90:50.

Код побједника најбољи је био Гаврановић са дабл-даблом од 27 кошева и 22 скока, а код Требињаца Вуковић је дао 11, а Глушац 10 кошева.

Мали Требињци су у полуфиналној утакмици побиједили КК "Борац" из Бањалуке 75:69 (15:9, 19:16, 20:27, 21:17).

Леотар је повео са 2:0, али Борац је стигао до изједначења у петом минуту 6:6. Тада Требињци додају гас и првих десет минута завршавају са плус шест пиена разлике - 15:9. Током друге четвртине предност полако расте и у 18. минуту било је плус 11 (34:23), али се са резултатом 34:25 отишло на полувријеме.

Трећу четвртину Бањалучани су одиграли далеко боље и у 26. минуту стигли до изједначења 45:45, али се у посљедњих десет минута ушло са 54:52. Борац у 34. минуту долази у прво вођство 54:56, а затим и 54:58, али играчи Петра Ђурића у 36. минуту стижу до изједначења 60:60. Тада праве серију 11:0 тако да је у 39. минуту на семафору писало 71:60.

До краја утакмице Леотар се није дао изненадити тако да је тријумфовао са 76:69.

Најефикаснији је био Вуковић са 26 кошева, али је Милићевић имао дабл-дабл учинак од 16 кошева и 13 скокова, а одличан је био и Кашиковић са 8 кошева и 21 скоком, а у пораженој екипи Гвозденац је дао 15 кошева.

Треће мјесто освојио је домаћин турнира КК "Зворник баскет" који је побиједио КК "Борац" 62:57.

КК "Леотар" (укупан збир кошева): Глушац 23, Ђајић 9, Милићевић 25, Кашиковић 14, Вуковић 37, Мијановић, Ђорђић, Мариновић, Кандић 13, Н. Игњатић 4, Д. Игњатић, Милојевић. Тренер: Петар Ђурић.