U Karakaju kod Zvornika na finalnom Prvenstvu Republike Srpske pioniri KK "Leotar" postali su vicešampioni jer su u finalnoj utakmici izgubili od SKK "Student Igokea" 90:50 (20:13, 18:15, 25:6, 27:16).

Trebinjci su odlično počeli i poveli su sa 2:7, a u četvrtom minutu dolazi do vođstva ekipe "Student Igokea" 7:6, a u šestom minutu bilo je posljednje izjednačenje rezultata 12:12.

Prva četvrtina završena je rezultatom 20:13 za ekipu iz Aleksandrovca, a drugih deset minuta dobili su sa 18:15 tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 38:28.

Tokom drugog poluvremena daleko snažniji i agresivniji Aleksandrovčani povećavali su razliku tako da je nakon 40 minuta igre na semaforu pisalo 90:50.

Kod pobjednika najbolji je bio Gavranović sa dabl-dablom od 27 koševa i 22 skoka, a kod Trebinjaca Vuković je dao 11, a Glušac 10 koševa.

Mali Trebinjci su u polufinalnoj utakmici pobijedili KK "Borac" iz Banjaluke 75:69 (15:9, 19:16, 20:27, 21:17).

Leotar je poveo sa 2:0, ali Borac je stigao do izjednačenja u petom minutu 6:6. Tada Trebinjci dodaju gas i prvih deset minuta završavaju sa plus šest piena razlike - 15:9. Tokom druge četvrtine prednost polako raste i u 18. minutu bilo je plus 11 (34:23), ali se sa rezultatom 34:25 otišlo na poluvrijeme.

Treću četvrtinu Banjalučani su odigrali daleko bolje i u 26. minutu stigli do izjednačenja 45:45, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 54:52. Borac u 34. minutu dolazi u prvo vođstvo 54:56, a zatim i 54:58, ali igrači Petra Đurića u 36. minutu stižu do izjednačenja 60:60. Tada prave seriju 11:0 tako da je u 39. minutu na semaforu pisalo 71:60.

Do kraja utakmice Leotar se nije dao iznenaditi tako da je trijumfovao sa 76:69.

Najefikasniji je bio Vuković sa 26 koševa, ali je Milićević imao dabl-dabl učinak od 16 koševa i 13 skokova, a odličan je bio i Kašiković sa 8 koševa i 21 skokom, a u poraženoj ekipi Gvozdenac je dao 15 koševa.

Treće mjesto osvojio je domaćin turnira KK "Zvornik basket" koji je pobijedio KK "Borac" 62:57.

KK "Leotar" (ukupan zbir koševa): Glušac 23, Đajić 9, Milićević 25, Kašiković 14, Vuković 37, Mijanović, Đorđić, Marinović, Kandić 13, N. Ignjatić 4, D. Ignjatić, Milojević. Trener: Petar Đurić.