U 28. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio RK "Gradačac" iz istoimenog grada 27:20 (16:8).

Po prvi put na klupi trebinjskog premijerligaša utakmicu je samostalno vodio Dragiša Koraćević. Novim trijumfom Leotar ima 39 bodova i nalazi se na trećem mjestu na tabeli.

Gosti su poveli 0:1 i 1:2 - bilo je to u petom minutu. Nakon toga, domaćin je poveo 3:2, a gosti izjednačili u devetom minutu na 3:3. Tada Leotar serijom 3:0 u 11. minutu ima prednost od 6:3. Gosti daju jedan gol, a Leotar opet od 12. do 17. minuta pravi seriju 5:0 tako da je u 17. minutu rezultat 11:4.

Do odlaska na odmor, domaćini daju pet golova, a gosti četiri i sa rezultatom 16:8 odlazi se na poluvrijeme.

U 34. minutu bilo je 17:8, a u 40. na semaforu je pisalo 19:11. Leotar je u 55. minutu vodio 25:17, a krajnji rezultat bio je 27:20.

U narednom kolu Leotar gostuje u Doboju gdje ga dočekuje RK "Sloga".

Kod domaćina su svi igrači dobili priliku i lijepo je bilo vidjeti neke nove klince na parketu i svi zaslužuju pohvalu, a kod gostiju najefikasniji su bili Golubović i Demirović sa po 5 golova.

Sportska dvorana "Miloš Mrdić". Sudijski par: Jovan Babić i Borislav Bogdanić (oba iz Banjaluke). Delegat: Zdravko Petković (Ljubuški). Isključenja: Leotar 3x2, a Gradačac 3x2. Sedmerci: Leotar 5(4), a Gradačac 5(3).

RK "Leotar": Savović, Anđušić, Veraja, Arizanović 4, M. Ninković, Milojević 13, M. Parežanin 6, Stanković 1, Ratković 1, Todorov, Babić 1, Uljarević, A. Ninković, A. Parežanin, Dimitrijević 1, Knežević. Trener: Dragiša Koračević.

RK "Gradačac": Hrnjić 1, Đulić, Hadžić, Halilković, Omić, Demirović 5, Begović, Sarajlić 2, Bristrić 3, Golubović 5, Kustudić 4. Trener: Slaviša Ignjić.