У 28. колу Премијер лиге БиХ у Требињу су ФК "Леотар" и ФК "Слобода" из Тузле одиграли неријешено 0:0.

Овим неријешеним резултатом и једна и друга екипа и даље су у великој провалији из које се тешко види излаз. Можда је у тежој ситуацији Леотар коме предстоје заредом два гостовања дављеницима као што је и он - ФК "Слога" и ФК "Игман".

Домаћин је током првог полувремена имао дуже лопту у ногама, али без иједне прилике или шута према голу.

Током другог полувремена гости су се отворили и у два наврата су запријетили голу домаћих, али је оба пута на висини задатка био Пулетић. Домаћин, преко Ханџића и Аћимовића, шутирао према голу гостију, али су то били млаки ударци.

Крај утакмице навијачи и играчи Леотара дочекали су у шоку. Мук и тишина завладали су стадионом. Требињци се налазе у веома незгодној ситуацији и велико је питање како даље.

Након утакмице тренер Марко Максимовић је честитао екипи Слободе на заслуженом боду и истакао да његова екипа није добро изгледала због спорог протока лопте, а и страх је био присутан у многим ситуацијама.

"Међутим то је што имамо, а пред нама је још 15 бодова у оптицају. Ово је било недовољно, а слажем се да нам је у другом полувремену висио гол и да изгубимо утакмицу. Остаје нам да сви заједно у клубу сједнемо, да поразговарамо о свему и да се покуша у посљедњих пет кола доћи до циља", казао је Максим9вић.

Он је додао да треба да се уради анализа, а ако желе да остану у лиги да се мора побиједити и у гостима.

"Неке ствари морају се промијенити, али не могу рећи да играчи нису хтјели и да се нису борили. Ово је њихова реална слика. Ми данас нисмо ништа креирали и могли смо нешто случајно да дамо. Можда је овако требало да буде и свако ко је задужен за неки посао треба да се види и да се пресаберемо заједно шта нам је даље радити. Имамо проблем са реализацијом и ако Ханџић не да гол или ако га не испрати Аћимовић имамо велики проблем да било ко други буде реализатор.Са овим морамо да се изборимо и да видимо како ћемо даље", рекао је Максимовић.

У наредном колу Требињци гостују у Добоју код ФК "Слога".

Стадион у Полицама, 1.300 гледалаца. Главни судија: Драган Петровић (Бањалука). Помоћници: Борис Дујмовић (Мостар) и Небојша Жугић (Бањалука). Делегат: Ренато Бухић (Мостар). Жути картони: Прусина и Георгијев (два жута, црвени), а Осмић и Максимовић (Слобода).

ФК "Леотар": Пулетић, Аћимовић (од 82. минута Ђудерија), Ханџић, Милић (од 82. минута Милаковић), Шиповац (од 46. минута Стојковић), Ђајић (од 71. минута Станојевић), Чавић (од 61. минута Карић), Прусина, Чубрило, Георгијев, Цмиљановић.

ФК "Слобода": Буквић, Чивић (од 77. минута Капетановић), Османковић, Јусић, Делић (од 46. минута Перван), Ј. Осмић, М. Осмић (од 84. минута Бекић), Алић (од 59. минута Максимовић), Мешић (од 59. минута Хусејиновић), Врањеш, Шуберт. Тренер: Сабит Шљиво.