Фудбалери Сарајева данас су у Полицама са 3:0 савладали Леотар у мечу 26. кола Премијер лиге БиХ. Након овог пораза, четвртим у посљедњих пет кола, Требињци заузимају 11 мјесто са 26 бодова и водиће грчевиту борбу за опстанак.

У првих 30 минута домаћин је имао иницијативу и играло се на половини гостију, али није било прилика за голове. Први ударац у оквир гола упутили су гости и то Зиљкић у 31. минуту, а лопта је завршила у мрежи домаћина.

На играчима Леотара видјело се да су шокирани и изненађени голом гостију и да су чекали одлазак на паузу. Сви су мислили да ће се домаћи играчи тргнути у свлачионици, да ће се видјети њихова енергија, жеља за побједом, али ништа од тога није виђено у другух 45 минута.

Наставили су да играју млако, без идеје, дезоријентисано, панично, без икакве енергије, једном ријечу катастрофално су играли сви играчи. Једина можда свијетла тачка био је голман Пулетић који, иако је примио још два гола и то у 59. минуту (Мартиновић) и у 86. минуту (Оливиера), спасио је сигурно још сигурна три поготка Сарајлија.

Након 90 минута игре на семафору је писало 0:3.

Тренер Требињаца Марко Максимовић истакао је да је Сарајево заслужено побиједило, да се видила разлика у квалитету, а енергија његових играча није била добра.

"Нисмо били на свом нивоу на којем смо требали бити. Првих 30 минута шаховска игра и једна наша неопрезност у 31. минуту одлучила је утакмицу. Тешко је против екипе која има такве појединце да се стиже, да се гања, други гол био је прекид, а трећи мајсторски гол Оливиерие. Пораз је пораз, али треба неке ствари да поправимо. Иста мета исто одстојање од посљедњег до седмог мјеста је два, три бода и до посљедњег кола ће бити неизвјесно. Морамо поправити енергију ако желимо да задржимо статус премијерлигаша", рекао је Максимовић.

У наредном колу Требињци гостују у Посушју против истоименог клуба.

Стадион у Полицама, 1.300 гледалаца . Главни судија: Дражен Марић (Бијељина). Помоћне судије: Марко Перић и Марко Зеленика (оба из Мостара). Четврти судија: Драган Петровић (Бања Лука). Делегат: Харис Идризовић (Коњиц).

Жути картониу: Миловић и Шиповац (Леотар), а Диздаревић, Чатаковић, Мулалић, Аврамовски, Вранчић, Д. Варешановић и Оливеира (Сарајево).

ФК "Леотар": Пулетић; Миловић, Ђајић, Цмиљановић, Чубрило; Прусина, Станојевић(од 68.минута Милаковић), Шиповац, Аћимовић (од 68. минута Милаковић), Чавић (од 54. минута Карић), Ханџић (од 87. минута Спаић). Тренер: Марко Максимовић.

ФК "Сарајево": Диздаревић, Мулалић, Мартиновић, Шербечић, Чирјак; Јелић Балта (од 78. минута Рамић), Вранчић (од 88. минута Нурковић), Аврамовски (од 88. минута Трако), Зиљкић, Џафић (од 75. минута Оливеира), Чатаковић (од 75. минута Д. Варешановић). Тренер: Мирза Варешановић.