У 22. колу Првенства БиХ у Посушју је КК "Посушје" изгубио од КК "Леотар" 62:70 (13:27, 18:10, 14:14, 17:19). Након регуларног дијела првенства Требињци заузимају пето мјесто са 13 побједа и 9 пораза, а ово им је била пета узастопна побједа.

Требињци су кошевима Анђушића повели са 0:2, али је домаћин тројком Лека дошао у вођство од 3:2 што је било и једино њихово вођство. У петом минуту било је 8:20, а првих десет минута завршено је са 13:27.

Током друге четвртине домаћин је заиграо боље тек у посљедње два минута и од минус 16 (21:37) серијом 10:0 дошао је до минус шест и са резултатом 31:37 отишло се на полувријеме.

У трећој четвртини домаћин је успио да са приближи на минус два 37:39, али се у посљедњу четвртину ушло са 45:51. Домаћин је у 34. минуту дошао до минималног заостатка 55:56, али тројком Шакотића та предност се увећала и до краја утакмице екипа Леотара није дозволила изненађење и дошла је до заслужене побједе од 62:70.

Најефикаснији код домаћина били су Бјелица са 17 и Леко са 15 кошева, а код побједника Анђушић и Кошанин са пи 12 кошева, а Албијанић је имао дабл-дабл учинак од 10 кошева и 11 скокова.

Наредни противник Леотару је КК "Борац" и плеј-офу,, али се још увијек не зна када ће бити одиграна утакмица.

КК "Посушје": Цоллеге 4, Бјелица 17, Леко 15, Вујошевић 2, Мандић 14, Рамљак 3, Блиско, Јукић 2, Сирић 5, Дерек. Тренер: Хрвоје Влашић.

КК "Леотар": Аџић 6, Кошанин 12, Албијанић 10, Анђушић 12, Бојанић, Милановић 9, Миловић 6, Алексић, Милидраговић 3, Нинковић 4, Шакотић 8, Ђурасовић. Тренер: Марко Ичелић.