U 22. kolu Prvenstva BiH u Posušju je KK "Posušje" izgubio od KK "Leotar" 62:70 (13:27, 18:10, 14:14, 17:19). Nakon regularnog dijela prvenstva Trebinjci zauzimaju peto mjesto sa 13 pobjeda i 9 poraza, a ovo im je bila peta uzastopna pobjeda.

Trebinjci su koševima Anđušića poveli sa 0:2, ali je domaćin trojkom Leka došao u vođstvo od 3:2 što je bilo i jedino njihovo vođstvo. U petom minutu bilo je 8:20, a prvih deset minuta završeno je sa 13:27.

Tokom druge četvrtine domaćin je zaigrao bolje tek u posljednje dva minuta i od minus 16 (21:37) serijom 10:0 došao je do minus šest i sa rezultatom 31:37 otišlo se na poluvrijeme.

U trećoj četvrtini domaćin je uspio da sa približi na minus dva 37:39, ali se u posljednju četvrtinu ušlo sa 45:51. Domaćin je u 34. minutu došao do minimalnog zaostatka 55:56, ali trojkom Šakotića ta prednost se uvećala i do kraja utakmice ekipa Leotara nije dozvolila iznenađenje i došla je do zaslužene pobjede od 62:70.

Najefikasniji kod domaćina bili su Bjelica sa 17 i Leko sa 15 koševa, a kod pobjednika Anđušić i Košanin sa pi 12 koševa, a Albijanić je imao dabl-dabl učinak od 10 koševa i 11 skokova.

Naredni protivnik Leotaru je KK "Borac" i plej-ofu,, ali se još uvijek ne zna kada će biti odigrana utakmica.

KK "Posušje": College 4, Bjelica 17, Leko 15, Vujošević 2, Mandić 14, Ramljak 3, Blisko, Jukić 2, Sirić 5, Derek. Trener: Hrvoje Vlašić.

KK "Leotar": Adžić 6, Košanin 12, Albijanić 10, Anđušić 12, Bojanić, Milanović 9, Milović 6, Aleksić, Milidragović 3, Ninković 4, Šakotić 8, Đurasović. Trener: Marko Ičelić.