U 25. kolu Premijer lige u Živinicama RK "Konjuh" je izgubio od RK "Leotara" 24:27 (10:12). Ovo je peta gostujuća pobjeda Trebinjaca uz jedan remi, a Konjuhu su nanijeli drugi poraz na njegovom parketu. Trebinjci sada imaju 33 boda, 16 pobjeda i jedan neriješeni rezultat.

Poveo je domaćin sa 2:0, a gosti su svoj prvi gol dali u petom minutu. To je bilo i jedino vođstvo domaćina jer su još došli do izjednačenja tri puta i ništa više. Gosti su u 11. minutu imali vođstvood 3:5, a u 22. minutu 6:8. Do odlaska na poluvrijeme ekipa Leotara je uspjela da zadrži dva gola prednosti i sa rezultatom 10:12 otišlo se na odmor.

Tokom drugog poluvremena domaćin je u 44. minutu izjednačio na 16:16 da bi gosti mini serijom 0:3 ponovo došli u prednost od tri gola 16:19 u 48. minutu. U 53. minutu bilo je plus tri za goste 19:22, a u 55. minutu golom Milojevića, Trebinjci ponovo dolaze do plus tri 21:24. Do kraja utakmice ekipa Darka Tavrića nije dozvolila iznenađenje i došla je do zaslužene pobjede od 24:27.

Najefikasniji kod domaćina bili su Osmanhodžić sa 6, te Hadžiavdić i Modrić sa po 5 golova, a kod gostiju uz fenomenalnog golmana Kneževića koji je imao 16 odbrana najefikasniji su bili Stanković i Dimitrijević sa 7 golova.

U narednom kolu je hercegovački derbi jer u Trebinje dolazi ekipa RK "Hercegovina" iz Nevesinja.

Sudijski par: Mahir Čaušić (Maglaj) i Amel Muratović (Zavidovići). Delegat: Alija Hasić (Tuzla). Isključenja: Konjuh 5x2, a Leotar 8x2. Sedmerci: Konjuh 1(1), a Leotar 5(5).

RK "Konjuh": Musić, Smajić 2, Hadžiavdić 5, A. Hadžić, Pejkušić 1, Modrić 5, Čabaravdić, M. Hadžić, Memić, Klopić 2, Ćasurović, Osmanhodžić 6, Džinić 1, Sinanović, Selimović 2, Kamberović. Trener: Davor Kadić.

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović 4, Ninković, Milojević 4, Parežanin 2, Stanković 7, Ratković 2, Todorov, Petrović, Uljarević 1, Smajilbegović, Dimitrijević 7, Knežević. Trener: Darko Tavrić.