U Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" KK "Leotar" je pobijedio KK "Bosna" iz Sarajeva 90:70 (21:19, 23:21, 24:17, 22:13). Večerašnjom pobjedom nad nekadašnjim evropskim prvakom Leotar je došao do 12 pobjede i obezbijedio je peto mjesto na tabeli.

Poveo je domaćin na najljepši način trojkom Košanina, a u petom minutu bilo je 11:7 za domaćina. Prvih deset minuta Leotar je dobio sa dva koša razlike 21:19. Tokom druge četvrtine gosti su došli u minimalnu prednost u 12. minutu (22:23), ali je opet domaćin trojkom Anđušića preuzeo prednost koja je u ovoj četvrtini iznosila od dva do šest koševa, a sa rezultatom 44:40 otišlo se na poluvrijeme.

U trećoj četvrtini domaćin polako povećava prednost tako da je u 25. minutu bilo plus 10 (57:47), a u posljednjih deset minuta ušlo se sa rezultatom 68:57. Domaćin je u četvrtoj četvrtini dodao gas i povećavao prednost tako da je konačan rezultat 90:70, što je bila i najveća razlika na utakmici.

Kod domaćina najefikasniji su bili Milidragović sa 20, Albijanić sa 16 i Košanin sa 12 koševa, a u redovima Bosne Sejfić sa 19 i Buza sa 16 koševa. U narednom kolu Trebinjci gostuju u Posušju kod istoimene košarkaške ekipe.

KK "Leotar": Milidragović 20, Ninković 4, Šakotić 6, Košanin 12, Bojanić 7, Milanović 6, Milović 2, Aleksić 4, Adžić 5, Albijanić 16, Anđušić 8, Đurasović. Trener: Marko Ičelić.

KK "Bosna": Pašalić 8, Buza 16, Collins 8, Dragović 3, Sejfić 19, Vranić 4, Holifield, Suljović, Wiliams 4, Verlašević 8. Trener: Dženan Rahimić.