У 25. колу Премијер лиге БиХ ФК "Вележ" је у Мостару побиједио ФК "Леотар" 2:0 (1:0). Овом побједом Мостарци су стигли до 40 бода, а Леотар остаје на 26.

Домаћин је повео у 17. минуту када Шикало убацује с лијеве стране, лопта долази до Вехабовића који је савладао голмана Пулетића. Исти играч је у 32. минуту упутио шут из слободног ударца, али је лопта отишла преко гола.

Са минималним вођством домаћина отишло се на полувријеме.

У другом полувремену двије шансе у једном нападу имао је Вележ преко Wаллацеа и Шикала, али је Пулетић био сигуран на голу гостију.

Други гол за домаћина дао је Хаскић у 70. минуту након што је прешао двојицу играча Леотара.

До краја сусрета Вележ је имао још једну значајнију прилику када је у 93. минуту Хаскић одлично послао пас ка Леаију који није успио да савлада голмана Леотара.

У наредном колу у Требиње долази ФК "Сарајево".

Стадион у Врапчићима. Гледалаца: 2.000. Главни судија: Бењамин Дељковић (Сарајево). Помоћне судије: Един Реџовић (Сарајево) и Давор Вукашиновић (Рогатица). Делегат: Блаженко Додиг. Жути картони: Хркач и Вехабовић за Вележ, а Стојковић и Георгиев за Леотар.

ФК "Вележ": Хаџикић, Зељковић, Пршеш, Хркач, Анђушић (од 54. минута Wаллаце), Шикало (од 82. минута Домић), Хаскић, Ћуковић (од 82. минута Леаи), Вехабовић (од 84. минута Мучај), Дејановић, Тино Блаж Лауш (од 60. минута Хасановић). Тренер: Недим Јусуфбеговић.

ФК "Леотар": Пулетић, Узелац, Прусина, Стојковић, Милић (од 46.минута Георгиев), Шиповац, Аћимовић (од 75.минута Ђудерија), Станојевић (од 67. минута Карић), Цмиљановић, Чавић (од 46. минута Спаић), Милаковић (од 46. минута Тахрић). Тренер: Марко Максимовић.