U 25. kolu Premijer lige BiH FK "Velež" je u Mostaru pobijedio FK "Leotar" 2:0 (1:0). Ovom pobjedom Mostarci su stigli do 40 boda, a Leotar ostaje na 26.

Domaćin je poveo u 17. minutu kada Šikalo ubacuje s lijeve strane, lopta dolazi do Vehabovića koji je savladao golmana Puletića. Isti igrač je u 32. minutu uputio šut iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola.

Sa minimalnim vođstvom domaćina otišlo se na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu dvije šanse u jednom napadu imao je Velež preko Wallacea i Šikala, ali je Puletić bio siguran na golu gostiju.

Drugi gol za domaćina dao je Haskić u 70. minutu nakon što je prešao dvojicu igrača Leotara.

Do kraja susreta Velež je imao još jednu značajniju priliku kada je u 93. minutu Haskić odlično poslao pas ka Leaiju koji nije uspio da savlada golmana Leotara.

U narednom kolu u Trebinje dolazi FK "Sarajevo".

Stadion u Vrapčićima. Gledalaca: 2.000. Glavni sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo). Pomoćne sudije: Edin Redžović (Sarajevo) i Davor Vukašinović (Rogatica). Delegat: Blaženko Dodig. Žuti kartoni: Hrkač i Vehabović za Velež, a Stojković i Georgiev za Leotar.

FK "Velež": Hadžikić, Zeljković, Pršeš, Hrkač, Anđušić (od 54. minuta Wallace), Šikalo (od 82. minuta Domić), Haskić, Ćuković (od 82. minuta Leai), Vehabović (od 84. minuta Mučaj), Dejanović, Tino Blaž Lauš (od 60. minuta Hasanović). Trener: Nedim Jusufbegović.

FK "Leotar": Puletić, Uzelac, Prusina, Stojković, Milić (od 46.minuta Georgiev), Šipovac, Aćimović (od 75.minuta Đuderija), Stanojević (od 67. minuta Karić), Cmiljanović, Čavić (od 46. minuta Spaić), Milaković (od 46. minuta Tahrić). Trener: Marko Maksimović.