У 24. колу Премијер лиге БиХ ФК "Леотар" је у Требињу побиједио ФК "Жељезничар" из Сарајева 1:0 (1:0), а једини гол дао је Денис Стојковић у 32. минуту. Ово је прва прољећна побједа Требињаца и након 11 година побијеђена је екипа Жељезничара.

Требињци су дошли до заслужене побједе и поразили екипу која данас није показала ништа од онога што је краси током цијелог првенства.

Леотар је запријетио у 21. минуту када је Миловић центрирао по земљи, натрчао је Ханџић и са пет метара послао лопту поред лијеве стативе гостију.

Поново у 32. минуту асистент је био Миловић. Извео је аут и убацио је лопту у шеснаестерац гостију и захваљујући њиховој неспретности као и голмана Бендера лопта је само дотакла Стојковића и то је било 1:0 за домаћина. Нико није очекивао на стадиону да ће то бити и коначан резултат утакмице.

Гости су у надокнади времена имали одличну шансу када је након асистенције Штилића лопту ногом захватио Дрљо, али је голман Пулетић његов шут са неколико метара одбранио и тако спасио своју мрежу.

На полувријеме се отишло са резултатом 1:0.

Током другог полувремена није било изразитих шанси ни са једне стране тако да је коначан резултат остао из првог полувремена 1:0.

Треба истаћи да је дошло око 250 навијача Жељезничара познатих под именом "Манијаци", који су бодрили своје љубимце током цијеле утакмице.

Након утакмице тренер Марко Максимовић је похвалио своје играче.

"Мислим да смо добро отворили утакмицу и покушавали да будемо агресивни, да изолујемо Штилића колико се год може. Имали смо и среће што није играо Сантос, по мени њихов најбољи играч и можда нам је то са једне стране олакшало. Имали смо и ими кадровских проблема. Заслужено смо побиједили, али смо имали среће на крају првог полувремена када је Пулетић одлично одбранио шут Дрља", истакао је Максимовић.

Леотар се налази на седмом мјесту са 26 бодова.

У наредном колу Требињци гостују у Мостару гдје их дочекује ФК "Вележ".

Стадион "Полице", 1.200 гледалаца. Главни судија: Франо Јелић (Широки Бријег). Помоћне судије: Амер Мацоћ и Борис Дујмовић (оба из Мостара). Делегат: Лазар Мартиновић (Чапљина). Жути картони: Миловић, Ханџић, Ђајић, Прусина, Чубрило и Шиповац (Леотар), а Јашаревић, Бегановић и Дрина (Жељезничар).

ФК "Леотар": Пулетић, Чубрило, Цмиљановић, Ђајић, Миловић, Прусина, Милаковић (од 69. минута Карић), Стојковић (од 61. минута Шиповац), Чавић (од 69. минута Милић), Аћимовић, Ханџић (од 90. минута Спаић). Тренер: Марко Максимовић.

ФК "Жељезничар": Бендер, Дрина, Цоцалић, Јашаревић, Галић, Армин Хоџић (од 58. минута Мекић), Бегановић (од 73. минута Харачић), Дрљо (од 46. минута А. Хоџић), Амоах, Штилић, Крпић. Тренер: Едис Мулалић.