У 20. колу Првенства БиХ КК"Слобода" је поражена у Тузли од КК "Леотар" 70:87 (22:21, 20:27. 11:24, 17:15). У Спортској дворани "Мејдан" Требињци су дошли до 11 побједе.

Повео је домаћин, а гости су успјели само да изједначе у другм минуту на 6:6 и након тога Слобода је опет преузела вођство и није га испуштала током првих десет минута које је завршено 22:21.

Леотар током друге четвртине полако, али сигурно преузео иницијативу и прелази у вођство тако да се на одмор отишло са плус шест за госте 42:48.

Гости настављају са добром игром и у трећој четвртини тако да је у 25. минуту било плус 16 - 48:64, а у 28. минуту 51:70. Разлику од 19 кошева играчи Марка Ичелића су одржали до краја овог периода тако да се са резултатом 53:72 ушло у посљедњу четвртину.

Играчи из Требиња су одржавали предност током посљедњих десет минута тако да је након 40 минута на семафору писало 70:87.

Најефикаснији код домаћина били су Таллеy са 15 и Скот са 10 кошева, а код побједника Шакотић са 20, Кошанин са 15 и Албијанић са 13 кошева.

У наредном колу у Требиње долази КК "Босна" из Сарајева.

КК "Слобода": Скот 10, Хасандић 9, Таллеy 15, Омеровић 5, Јефтић 7, Кахрић, Аликадић 7, Халилчевић 3, Гутић 3, Ћосић 4, Крајинић, Ливадић 7. Тренер: Недим Џемић.

КК "Леотар": Милидраговић 2, Шакотић 20, Кошанин 15, Албијанић 13, Бојанић 8, Миловић, Алексић, Аџић 11, Нинковић 5, Анђушић 8, ,Ђурасовић 5. Тренер: Марко Ичелић.