U 20. kolu Prvenstva BiH KK"Sloboda" je poražena u Tuzli od KK "Leotar" 70:87 (22:21, 20:27. 11:24, 17:15). U Sportskoj dvorani "Mejdan" Trebinjci su došli do 11 pobjede.

Poveo je domaćin, a gosti su uspjeli samo da izjednače u drugm minutu na 6:6 i nakon toga Sloboda je opet preuzela vođstvo i nije ga ispuštala tokom prvih deset minuta koje je završeno 22:21.

Leotar tokom druge četvrtine polako, ali sigurno preuzeo inicijativu i prelazi u vođstvo tako da se na odmor otišlo sa plus šest za goste 42:48.

Gosti nastavljaju sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini tako da je u 25. minutu bilo plus 16 - 48:64, a u 28. minutu 51:70. Razliku od 19 koševa igrači Marka Ičelića su održali do kraja ovog perioda tako da se sa rezultatom 53:72 ušlo u posljednju četvrtinu.

Igrači iz Trebinja su održavali prednost tokom posljednjih deset minuta tako da je nakon 40 minuta na semaforu pisalo 70:87.

Najefikasniji kod domaćina bili su Talley sa 15 i Skot sa 10 koševa, a kod pobjednika Šakotić sa 20, Košanin sa 15 i Albijanić sa 13 koševa.

U narednom kolu u Trebinje dolazi KK "Bosna" iz Sarajeva.

KK "Sloboda": Skot 10, Hasandić 9, Talley 15, Omerović 5, Jeftić 7, Kahrić, Alikadić 7, Halilčević 3, Gutić 3, Ćosić 4, Krajinić, Livadić 7. Trener: Nedim Džemić.

KK "Leotar": Milidragović 2, Šakotić 20, Košanin 15, Albijanić 13, Bojanić 8, Milović, Aleksić, Adžić 11, Ninković 5, Anđušić 8, ,Đurasović 5. Trener: Marko Ičelić.