Partizan real.webp

Кошаркаши Партизана побиједили су Реал Мадрид резултатом 104:90 у оквиру 32. кола Евролиге.

Знали су црно-бијели да би евентуалном победом над Реалом остварили огроман, можда и кључан корак ка ТОП 8, а да би само једна побједа била довољна за велики успех, много тога зависи и од осталих резултата.

Парном ваљку је било потребно да поред своје побједе, Жалгирис изгуби од Валенсије, или Басконија од Фенербахчеа. Нажалост по црно-бијеле, и Жалгирис и Басконија су славили, али шансе Партизана за пласман у осам најбољих су и даље огромне.

Црно-бијели су врло мотивисано ушли у утакмицу, са великом подршком са трибина, која их је носила до огромног тријумфа над славним Реал Мадриду.

Жестока борба је виђена од самог старта на паркету, изабраници најтрофејнијег кошаркашког тренера у Европи су солидно отворили меч, али гости су показали због чега су једни од фаворита за освајање Евролиге, па је након првих 10 минута на семафору виђен резултат 21:23.

У другој четвртини виђена је потпуно друга слика на паркету, црно-бели су блистали на обје стране терена, сјајно играли и лако преокренули резултат, па су на полувријеме у свлачионицу отишли са +11.

Атмосфера је била сјајна, а кошаркаши Партизана наставили су са сјајном партијом и у другом полувремену, били су веома сигурни, концентрисани на у одбрани а резултатска предност је константно расла!

Ово је дефинитивно била ноћ кошаркаша Партизана, блистали су на терену, "краљевски клуб" је покушавао да врати неизвјесност у меч, али у томе није успио. Свакако, заслужена побједа београдског клуба.