У Мостару је одржано прво коло "Атлетске лиге Херцеговине за 2023. годину" на којем су чланови АК "Требиње" освојили 33 медаље и то 14 златних, осам сребрних и 11 бронзаних медаља.

Златне медаље освојили су: Јована Башић, Андјела Антуновић, Стефан Вујновић, Алекса Кљунак, Ненад Крстовић на 60 метара, Ана Ножица и Стефан Вујновић на 200 метара, Андреја Танасијевић, Мара Ножица и Лазар Мариновић на 300 метара, Ненад Крстовић и Мара Ножица у скоку у даљ и Божо Милићевић у вортексу.

Сребрне медаље освојили су: Ана Ножица на 60 метара, Јелена Грубач на 60 метара и 300 метара, Алекса Вујновић у трци на 60 метара, као и у бацању вортекса, Вук Милићевић у бацању вортекса.

Марија Петровић је била два пута трећа на 60 метара, Димитрије Драгољевић, Стефан Вујновић и Сара Жуловић, такодје су освојили бронзане медаље на 60 метара, а Сара је била трећа и на 300 метара. У трци на 300 метара у својој категорији била је трећа Јелена Грубач.

Божена Нинковић и Срђан Шуковић су освојили бронзу у скоку у даљ. Милица Кљунак и Димитрије Жуловић су били трећи у вортексу.

Штафета (дјевојчице '14 и млађе) у саставу: Сара Антуновић, Петра Стевановић, Јована Башић и Анђела Антуновић је освојила бронзу, док су златни били дјечаци њиховог узраста: Димитрије Драгољевић, Лука Кљунак, Лазар Мијановић и Стефан Вујновић. Сребрне су биле дјевојчице (12/13): Емилија Радан, Мина Ратковић, Андреја Танасијевић и Ана Ножица, као и штафета дјевојчица (10/11) у саставу: Божена Нинковић, Јана Дјајић,Јелена Грубач и Мара Ножица.

Такмичење је одржано у организацији ХАК Зрињски, АК Санус Мотус и Факултета природно-математичких и образовник наука.

Наступило је око 300 атлетичара\ки најмлађих узраста у више атлетских дисциплина.

На "Зимском бацачком купу БиХ" члан АК "Требиње" Катарина Филиповић освојила је двије златне медаље. Она је била најбоља у дисциплинама бацање копља и бацање кугле. Организатор је био Атлетски савез БиХ, а технички организатор АК "Сарајево".