autoput.jpg

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је данас да ће на подручју Херцеговине бити реализован капитални пројекат који се односи на изградњу ауто-пута од Требиња према Фочи, што је стратешки интерес Републике Српске.

"То никада није могло да се заврши за годину, двије или пет година, биће завршено за десетак година, али неће никад ако не почнемо сљедеће године", рекао је Додик новинарима у Гацку.

Он је напоменуо да је у протеклом периоду рехабилитован и пут од Љубиња до Требиња, те до Стоца.

Додик је додао да је са директором предузећа "Путеви Републике Српске" договорио потпуно пресвлачење асфалта на дионици од Рудника и Термоелектране Гацко, преко центра града, до раскрснице пута Гацко - Билећа.

"Очигледно је зима учинила да је асфалт веома лош кроз сами центар града", рекао је Додик.