У 23. колу Премијер лиге БиХ у Бањалуци је ФК "Борац" побиједио ФК "Леотар"са 2:0 (1:0). Овом побједом Борац је стигао до 42 бода, а Леотар је остао на 23.

Запријетио је Нинковић у 19. минуту из слободног ударца, али његов шут погађа спољни дио мреже. Исти играч у 30. минуту, након центаршута Татара, главом шаље лопту иза гола Пулетића и тако домаћин долази у вођство.

Нинковић је покушао још два пута, али његов један шут је одбранио голман гостију, а други је отишао преко гола.

Минималним вођством Борца отишло се на одмор.

Домаћин до другог гола долази преко Кулашина након одличне асистенције стријелца првог гола Нинковића у 58. минуту. Гости су запријетили пет минута касније када је шут Цмиљановића са 18 метара зауставила статива. До краја утакмице није било промјена резултата.

Сада слиједи репрезентативна пауза од петнаест дана, а у наредном колу у Требиње долази ФК "Жељезничар" из Сарајева.

ФК "Борац": Ћетковић, Нинковић (од 78. минута Благаић), Мркаић (од 78. минута Лукић), Пишек, Предраговић (од 65. минута Цвијановић), Војновић, Субић (од 78. минута Рачић), Лагунџић, Лазић, Кулашин, Татар (од 65. минута Попара). Тренер: Винко Мариновић.

ФК "Леотар": Пулетић, Узелац, Прусина, Стојковић (од 73. минута Колак), Милић, Аћимовић (од 73. минута Ђудерија), Тахрић, Цмиљановић, Милаковић, Георгиев. Тренер: Марко Максимовић.