U 23. kolu Premijer lige BiH u Banjaluci je FK "Borac" pobijedio FK "Leotar"sa 2:0 (1:0). Ovom pobjedom Borac je stigao do 42 boda, a Leotar je ostao na 23.

Zaprijetio je Ninković u 19. minutu iz slobodnog udarca, ali njegov šut pogađa spoljni dio mreže. Isti igrač u 30. minutu, nakon centaršuta Tatara, glavom šalje loptu iza gola Puletića i tako domaćin dolazi u vođstvo.

Ninković je pokušao još dva puta, ali njegov jedan šut je odbranio golman gostiju, a drugi je otišao preko gola.

Minimalnim vođstvom Borca otišlo se na odmor.

Domaćin do drugog gola dolazi preko Kulašina nakon odlične asistencije strijelca prvog gola Ninkovića u 58. minutu. Gosti su zaprijetili pet minuta kasnije kada je šut Cmiljanovića sa 18 metara zaustavila stativa. Do kraja utakmice nije bilo promjena rezultata.

Sada slijedi reprezentativna pauza od petnaest dana, a u narednom kolu u Trebinje dolazi FK "Željezničar" iz Sarajeva.

FK "Borac": Ćetković, Ninković (od 78. minuta Blagaić), Mrkaić (od 78. minuta Lukić), Pišek, Predragović (od 65. minuta Cvijanović), Vojnović, Subić (od 78. minuta Račić), Lagundžić, Lazić, Kulašin, Tatar (od 65. minuta Popara). Trener: Vinko Marinović.

FK "Leotar": Puletić, Uzelac, Prusina, Stojković (od 73. minuta Kolak), Milić, Aćimović (od 73. minuta Đuderija), Tahrić, Cmiljanović, Milaković, Georgiev. Trener: Marko Maksimović.