У утакмици осмине финала Купа БиХ у Сарајеву је ФК "Жељезничар" је побиједио ФК "Леотар" 2:1 (1:1). Треба истаћи да су Требињци од 40 минута играли са десет, а од 60. минута са девет играча.

Леотар је имао шансу преко Аћимовића у 19. минуту, али је његов шут зауставила пречка. Десет минута касније из другог покушаја са 25. метара (први шут је блокирао Цоцалић) Аћимовићев шут завршио је у лијевом горњем углу голмана Бендера.

Домаћин је изједначио у 40. минуту из једанаестерца преко Штилића. Повратник у редове Леотара, Ђурић играо је руком у свом шеснаестерцу. Судија Топузовић је показао руком на најстрожу казну, а играчу Леотара пут у свлачионицу (директан црвени картон). Резултатом 1:1 отишло се на полувријеме.

Требињци су остали на терену са девет играча у 60. минуту када је судија Топузовић опет био у првом плану и новајлији Прусини дао други жути картон. Многима је нејасна ситуација због које је млади играч добио жути картон у тренутку када се спремала измјена у којој је он требао да напусти игралиште. Због картона измјена није извршена.

Жељезничар до побједе долази у 87. минуту преко Дрља који је са истог мјеста као и Аћимовић у првом полувремену савладао голмана Леотара. До краја утакмице није било промјене резултата тако да је Жељезничар уз доста муке успио изборити пласман у четвртфинале Купа БиХ.

Ову утакмицу Требињци ће памтити не само због два црвена картона већ и по Луки Кнежевићу који је на загријавању задобио повреду, те је хитна морала ући на терен како би фудбалера пребацила у болницу.

Стадион "Грбавица". Главн судија: Елведин Топузовић (Тузла). Помоћне судије: Мирза Чејвановић (Тузл) и Давор Вукашиновић (Рогатица). Четврти судија: Сабрија Топаловић (Зеница).

ФК "Жељезничар": Бендер, Цоцалић, Крпић, Мекић, Штилић, Дрљо, Хоџић, Дрина, Галић, Амоах, Јашаревић. Тренер: Едис Мулалић.

ФК "Леотар": Пулетић, Прусина, Ханџић. Шиповац, Аћимовић, Ђајић, Ђурић, Цмиљановић, Карић, Чавић, Георгиев.